Sterowniki do USB

Witam wymienilem plyte glowna na nowa na ASRock K8NF3-VSTA. Do plyty byly dolaczone sterowniki, ale przy sterach do USB otworzyl sie notatnik z informacja zeby zainstalowac service packa. Po instalacja service packa niestety nadal port usb nie dziala. Wiec zaczalem szukac na necie sterownikow i znalazlem: oto link: http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … -VSTA&o=XP tylko ktore z tych 4 sterow sa do USB? a moze zadne?

Hej,

Ogólnie jedynie w bardzo wiekowych systemach konieczna jest instalacja sterowników od kontrolera USB. Wszystkie nowsze systemy posiadają sterowniki zintegrowane, instalowane w czasie instalacji systemu - nie jest więc konieczna ich osobna instalacja.

Na dobrą sprawę żadne z nich - poszczególne z nich to sterowniki do chipsetu płyty głównej, zintegrowanego chipsetu dźwiękowego, zarządzania energią w procesorach AMD oraz sterowniki do tworzenia macierzy RAID.

Na początek sprawdź w BIOS’ie czy kontroler USB jest włączony - najczęściej opcję tę można znaleźć w Advanced Chipset Features -> On Chip USB - wartość ustawiamy na Enabled lub Auto.

Pozdrawiam,

Dimatheus