Sterowniki do VIA S3G UniChrome Pro IGP

Mam problem ze znalezieniem sterownika do tej karty graficznej. Komputer kupiłam w Vobisie, nigdzie, nawet na karcie gwarancyjnej nie podali jaki to dokładnie model karty graficznej, więc nie wiem jakich konkretnie sterowników szukać… Próbowałam, aby Windows znalazł - nic nie wyszukał. Znalazłam w sieci jakiś sterownik do Via UniChrome, ale w trakcie przerywa mi instalacje i pozostaje po tym taki log:

http://wklejto.pl/42217

Może ktoś podpowie, co z tym zrobić, może ktoś ma podobną kartę…

Z góry dziękuję.

Hej,

Sterowników najlepiej szukać na stronach producentów laptopa. Ale to tego potrzebujemy informacji o Twoim laptopie - jaki to dokładnie model i producent?? Po tym powinno dać się ustalić, jakie sterownik będzie potrzebny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

witaj :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź.

To nie laptop, to komputer stacjonarny. Moja karta to VIA S3G UniChrome Pro IGP, szukałam na stronie producenta. W tym celu sprawdziłam chipset - VIA 4M890 i takie też sterowniki instaluję, jednak obraz jest ciągle lekko rozmyty, tak jakby malowany farbką. :frowning: Dzisiaj robiłam format C, wcześniej wszystko było ok, dlatego przypuszczam, że to wina sterowników, bo sprawdzałam już wszelkie ustawienia obrazu, monitora i nic nie pomaga…

Hej,

Skoro jest to komputer stacjonarny, to czy możesz podać model płyty głównej?? Karta jest na niej zintegrowana, więc sterowniki powinny być na stronie producenta płyty głównej…

A może problem leży po stronie monitora?? Czy masz możliwość sprawdzenia go na innym komputerze?? Jeśli tak ,zrób to… Czy na komputerze używasz możliwie najwyższej rozdzielczości oferowanej przez monitor??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli chodzi o komputery to jestem wieeelkim laikiem, dlatego posłużyłam się Everest’em.

Oto co mówi o płycie głównej:

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej 07/14/2006-P4M890-8237-P5VD2-MX-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

Na swoją kobiecą logikę wydedukowałam, że musi być to sterownik do płyty głównej P4M890 i taki też ściągnęłam ze strony producenta. Niestety nie pomogło…

Jeśli chodzi o monitor to nie mam na razie możliwości podpięcia go pod inny komputer. :frowning:

Natomiast rozdzielczość ustawiona jest na najwyższą 1280x1024. Ogólnie wszystkie ustawienia są takie same jak przed formatem…

Dodane 10.09.2009 (Cz) 11:41

Problem już rozwiązany. :slight_smile: Dziękuję za pomoc!

Hej,

A no to świetnie. :slight_smile: Oczywiście nie ma sprawy. Ale czy mogłabyś napisać, z czego wynikał problem - faktycznie wina leżała po stronie sterowników czy to zupełnie co innego??

Pozdrawiam,

Dimatheus

ech, wstyd się przyznać :wink: Istotnie początkowo miałam problem ze sterownikiem do karty, w końcu, jak ustaliłam jaką mam płytę główną ściągnęłam odpowiedni sterownik i już było lepiej, lecz… czcionki ciągle wyglądały na rozmyte. Wtedy zaczęłam szukać innej przyczyny i jak się okazało, zbawienne było odznaczenie funkcji ClearType w przeglądarce IE. Teraz już wszystko w porządku :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile: