Sterowniki do Windows 10

Witam,
mam problem z prezentem. Jakiś czas temu podczas rodzinnej rozmowy powiedziałem, że powoli przymierzam się do kupna nowego ponieważ stary pecet jest leciwy. Rodzina się trochę zdziwiła - przecież stary nadal sprawny:P Im osoba starsza i mniej zorientowana tym bardziej przekonana, że wydziwiam. To powiedziałem, że stary ledwie spełnia wymagania programów a XP to już przeżytek. Teraz jest nowszy system Windows 10.
Nieoczekiwanie na gwiazdkę dostałem Windows 10 Home. Sprawdziłem wymagania - ledwie spełnia ale ok. Zainstalowałem, aktywowałem i zacząłem używać. Nawet przypadł mi do gustu. Niestety pojawiły się problemy - mam monitor full hd i nie mogę ustwić takiej rozdzielczości. Nie mam też dźwięku. Skąd można pobrać steroniki (oczywiście jeśli wogóle są) do:

  • karty graficznej Geforce 6800 gt
  • płyta główna P5LD2 SE

Wiem, że na problemy z dźwiękiem w Viście i siódemce, które testowałem pomógł SoundMAX HD Audio 6600. Ale niestety nie ma wersji dla Windows 10. System aktywowałem więc klamka zapadła.
Czy da się coś z tym zrobić?
Czy na nowym komputerze (bez OS) będę mógł zainstalować ponownie Windows 10 z tym samym kluczem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Już szukam sterowników, podaj czy masz Win 10 64 bit czy 32 bit.

Zanim podasz wersję systemu już możesz wybrać właściwy sterownik z tej strony.
Nvidia Starsze sterowniki
2018-01-06_163142

Warto też zainstalować aktualny BIOS Asus P5LD2 SE

Mam Windows 10 Home 32 bit.
Niestety w poprzednim wpisie wkradł się wielki błąd - mam Geforce 6800 GT (a nie jak napisałem 8600 GT).
Niestety na tej stronie nie znalazłem steroników.
Dzięki za podanie strony i przepraszam za pomyłkę.

Są sterowniki, rozwiń Seria produktu na Geforce 6 Series
a Rodzina produktu na Geforce 6800 GT
Pobierz sterowniki do Windows 8 32-bit

Pliki rozpakują się do katalogu C:\Nvidia
Gdy automatycznie się nie uda, to wskaż sterowniki ręcznie z Menadżera Urządzeń właśnie z tego katalogu

Wystarczy że zaktualizujesz system. Powinien sam pobrać sterowniki.