Sterowniki do XP

Cześć

Jeżeli obraz “faluje” to czy zainstalowałaś sterowniki do karty graficznej?

Co do falowania obrazu to myślę, że wystarczy ustawienie natywnej rozdzielczości i odświeżania obrazu równej 70 Hz lub większej od 70 Hz (zakładam monitor CRT, bo na LCD nie spotkałem sie z falowaniem). Do tego przydałoby się rozmagnesowanie ekranu (funkcja w menu monitora)

Nie, nie instalowałam sterowników do karty graficznej, bo nie wiedziałam, że tak trzeba, kiedy zabrałam się za wgranie XP, to myslałam, że tam będą wszystkie sterowniki :oops: ,gdybym ja chociaż przypuszczała, że taki będę miała problem, bo w zyciu bym się nie zabrała do tego, ale jak już zaczęłam to chciałabym skończyć :wink:

Z Vistą nie miałam takiego problemu, sama się aktualizuje, ale niczego nie żałuję, to czego się nauczyłam przez te 5 dni, nikt mi nie zabierze :stuck_out_tongue:

Bardzo proszę o pomoc w zainstalowaniu sterowników do karty graficznej, tak przypuszczałam, że coś tu nie gra, z tym falowaniem.

Już jutro też będę ustawiała rozdzielczość ekranu

Bardzo dziękuję i Dobrej Nocy

Uruchom AIDA64 i podaj model karty graficznej

Witaj Lewanxd, jak tam ma pisać o karcie graficznej?,czy to może to:

-właściwości procesora graficznego:

-karta video Zotac Geforce 8500 GT

-BIOS wersjon 60.86.41.00

-nazwa kodowa procesora graficznego G86GT,

proszę podaj, co mam jeszcze podać.

Tak, masz kartę GF8500GT, sterowniki pobierz z tej strony: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Nie wiem, jaka seria produktu :frowning: czy GeForce8 Series? jeśli tak, to nie można pobrać teraz.

Cześć

W polu Typ produktu - wybierz GeForce

W polu Seria produktu - wybierz GeForce 8 Series

W polu Rodzina produktu - wybierz Geforce 8500 GT

W polu System operacyjny - wybierz Windows XP

a w polu Język - wybierz Polski

i naciśnij przycisk Szukaj.

Jeżeli mimo wszystko będziesz miała problem z pobraniem sterownika to poniżej podaję bezpośredni link do pobrania:

http://www.nvidia.pl/object/winxp-314.0 … er-pl.html

Zamęczę Was, ale mam pecha.

Pisze taki komunikat.

System Message

Please try again at a later time. Sorry for the inconvenience.

Cześć

Próbowałaś pobrać sterowniki klikając w link którym podałem wyżej?

Tak, chciałam pobrać z tej strony, ale wyskoczył mi komunikat, jak podałam powyżej, po przetłumaczeniu, to że teraz nie można pobrać sterowników, żeby spróbować później, próbowałam już kilka razy i ten sam komunikat :frowning:

Cześć

Spróbuj kliknąć w poniższy link:

http://pl.download.nvidia.com/Windows/3 … l-whql.exe

rgabrysiak śmiga jak burza =D> dzięki bardzo.

A czy coś muszę jeszcze zrobić więcej?

Mam to co mi kazałeś wgrać czyli Servis Packa 3, później te sterowniki do kart muzycznej i graficznej, czy coś jeszcze?, wiem, że to starocie XP, ale może coś trzeba jeszcze?

ale się cieszę :lol:

ewentualnie czy można zlikwidować komunikat po włączeniu komp. z napisem:

kx

Błąd podczas inicjalizacji twojej karty dzwiękowej.

Przeinstaluj sterowniki.

Dodane 21.02.2013 (Cz) 12:31

rgabrysiak śmiga jak burza =D> dzięki bardzo.

A czy coś muszę jeszcze zrobić więcej?

Mam to co mi kazałeś wgrać czyli Servis Packa 3, później te sterowniki do kart muzycznej i graficznej, czy coś jeszcze?, wiem, że to starocie XP, ale może coś trzeba jeszcze?

ale się cieszę :lol:

ewentualnie czy można zlikwidować komunikat po włączeniu komp. z napisem:

kx

Błąd podczas inicjalizacji twojej karty dzwiękowej.

Przeinstaluj sterowniki.

Cześć

Jeżeli chodzi o sterowniki to już wszystko. Teraz wypadałoby jeszcze zainstalować niezbędne aktualizacje z Windows Update, program antywirusowy i inne programy z których najczęściej korzystasz.

Można spróbować przeinstalować sterowniki do karty dzwiękowej. Ale nie gwarantuję że to pomoże.

Zacznę od końca, sterowników karty dzwiękowej nie będę przeinstalowywać, bo się boję :stuck_out_tongue:

Zaraz pobiorę się za aktualizacje Windows Update, antywirusa już miałam /i mam/ wcześniej, avasta /darmowego/, resztę programów już sobie zainstaluję na spokojnie, a potrzebuję sporo, ale wiem jak, bo nieraz to robiłam w Viście w laptopie, to największy koszmar miałam teraz ze sterownikami! !!

Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam :smiley: