Sterowniki do XP

Proszę o pomoc w znalezieniu sterowników do

Microsoft Windows XP

Home Edition

Wersja 2002 Dodatek Servis Pack 2

Intel /R/

Pentium /R/ 4 CPU 3.00 GHz

3.01 GHz, 512 MB RAM

Karta sieciowa 1394 Intel

teraz największy problem :frowning: , bo nie wiem, gdzie szukać numeru płyty głównej, zdjęłam obudowę i znalazłam takie numery

407409 00402

GA 81915G Pro

NTT System 0800156

Zainstalowałam Windows XP /oryginał z numerem/, ale brakuje sterowników co się wiąże z tym, że nie mam dostępu do internetu.

Jeśli coś powinnam jeszcze podać, to proszę o radę i pomoc.

Dziękuję.

Aż sie denerwuję, czy mi się uda zrobić resztę :stuck_out_tongue:

Cześć

Masz zainstalowany Service Pack 3? Jeżeli nie pobierz i zainstaluj w pierwszej kolejności

To chyba twoja płyta:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

Pobierz i zainstaluj sterowniki, najpierw chipset, później audio i vga (jeżeli masz kartę graficzną zintegrowaną) oraz lan.

rgabrysiak ! Bardzo dziękuję za pomoc, przekopiowałam wszystko ,jak podałeś i mam to na dużym dysku przenośnym,niestety jestem zielona /patrz mój nick/ i nie umiem tego zainstalować w komputerze, a chodzi o Servis Pack /rozmiar 307 MB/Samowyodrębniający się plik Cabinet, jak mam go zainstalować i gdzie?, nic się innego nie otwiera, jak “otwórz” i nie mam opcji gdzie zapisać, pewnie coś jest źle :oops: proszę o pomoc w wolnej chwili i cierpliwość do mnie ![-o<

Cześć

Obejrzyj filmik:

Myślę że dzięki temu łatwiej będzie ci zrozumieć jak wygląda poprawna instalacja Service Pack 3.

Jeżeli mimo wszystko coś dalej będzie niejasne dla ciebie, śmiało pisz.

rgabrysiak filmik jest zupełnie pomocny :slight_smile: , wiele rzeczy już ściągałam z internetu do swojego komp.ale sęk w tym, że ja nie mam w komputerze, do którego chcę ściągnąć Servis Pack3 i sterowniki internetu! , teraz piszę z laptopa /mam router/, wiec ściągnęłam tego Packa i to co mi podałeś na dysk duży przenośny i nie wiem jak dalej zrobić?, jak z tego dysku wgrać do komputera, bo jak podłączę, to wyświetla się komunikat “urochom” i coś się zapisuje i nie wygląda to tak, jak wszystkie inne ściągane pliki :frowning: szkoda, ale muszę się poddać, chociaż juz tyle zrobiłam, żal mi, dziękuję.

Wydaje mi się,że ten Pack 3 źle się otwiera, albo źle go ściągnęłam nie wiem. :?

babciagosia - zobacz

Na tym filmie jest przzedstawiony proces instalacji sp3

Cześć

Spróbuj skorzystać z Bezpłatnej pomocy portalu dobreprogramy czyli http://www.dobreprogramy.pl/netfix

Z dysku przenośnego skopiowałam to wszystko do folderu na pulpicie komputera, /tego gdzie chcę wgrać ten nieszczęśny Servis Pack 3/ i “odpaliło” =D> coś się zaczyna dziać , napiszę, jak mi się uda .

Dziekuję

Dodane 19.02.2013 (Wt) 14:36

Chipset instaluje sie już dobrze ponad godzinę :o ,czy tak ma być?

Cześć

Service Pack 3 zainstalował się poprawnie? Spróbuj wyłączyć instalator chipsetu a następnie uruchom go ponownie.

rgabrysiak bardzo dziękuję, już mam wszystko OK, jest oczywiście Servis Pack 3. Miałam trochę problemów z chipset, ale już jest OK, dzięki za cierpliwość.

Pozdrawiam :smiley:

Dodane 19.02.2013 (Wt) 22:45

Pospieszyłam się :frowning: nie działa mi karta dzwiękowa, sprawdziłam przez program Everest Home Edition i potrzebne są chyba inne sterowniki.

Moja karta dzwiękowa :

Intel 82801FBICH6-High Defintion Audio Controller[b1], szukam w internecie, ale nie znalazłam, proszę jeszcze raz o pomoc. :slight_smile:

Dziękuję

Cześć

Pobierałaś i instalowałaś sterowniki do karty dzwiękowej ze strony którą podałem wyżej czyli:

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb … /download/

rgabrysiak, tak wczoraj zainstalowałam wszystkie 4 sterowniki tzn. kolejno po Servis Pack 3 chipset, audio,vga i lan, myslę jednak, że chipset źle mi się zainstalował i dlatego reszta też jest źle, chwilę temu ściągnęłam ponownie wszystkie te sterowniki i próbuję od nowa, ale znowu problem z chipset, napiszę może co pisze w okienku “niby” pobierania

Setup program

Setup Intel /R/ Chipset Software Installation Utility,

Please wait while INT file is updating,

może źle robię? już się krępuję, że nie umiem sobie poradzić.

Dzwoniłam dzisiaj wiele razy na netfix, niestety nie miałam szczęścia.

Proszę jeszcze o cierpliwość.

Cześć

Z tego co piszesz, wydaje mi się że sterownik do chipsetu jest w trakcie instalacji o czym świadczy informacja:

Zaczekaj więc chwilkę aż instalator sam zakończy pracę.

rgabrysiak, tak czekam, zaczęło się instalować o godz. 17-ej, to już dobrze ponad godzinę, nie wiem, czy tak ma być?, a może ja nie tą ikonkę kliknęłam do instalacji? gdybyś mógł mi podpowiedzieć, jak ma wyglądać ta ikonka? ja instaluję biały prostokącik w niebieskiej ramce i na górze ma jakby dziurki z prawej strony :slight_smile: ale się namęczyłam z tym tłumaczeniem :wink: i pisze INF Help MFC Application.

Powinnaś uruchomić program Setup.exe/Install.exe (albo coś w tym rodzaju) a ikonka myślę ze powinna być pochodna od:

MSI_Icon.gif

Oj, nie ma nic w podobieństwie do tej ikonki, och gdyby taka była, to na pewno bym się ucieszyła, coś jest nie tak :frowning: strasznie mi szkoda, bo męczę się już 5 dobę i nic, a może któryś z Panów by zajrzał na tę stronę z tymi sterownikami, może coś by się wyjaśniło? poproszę, jeśli jeszcze mogę nadużyć cierpliwości :smiley:

Cześć

Wydaje mi się że po prostu uruchamiasz nie ten plik, stąd problemy. Kliknij na ikonkę z napisem:

Chipset zainstalowałam i napisane było, że zainstalował się pomyślnie. :smiley:

w audio po zainstalowaniu, wyskoczył żółty folder z napisem MSHDOFE w nim są dwa foldery /też żółte/Win 2K3 i Win 2K XP, to coś muszę jeszcze instalować w tym audio? :o

Cześć

Na stronie którą podałem wczesniej są dwa “sterowniki” do karty dzwiękowej.

Wystarczy tylko pobrać te opisane jako C-Media Function Driver. Te drugie nie są ci potrzebne ponieważ masz już zainstalowany Service Pack3.

Po pobraniu sterowników opisanych jako C-Media Function Driver uruchamiasz je, nastepnie klikasz na powstały folder CMedia, nastepnie klikasz na folder Driver i na koniec uruchamiasz plik Setup i instalujesz sterowniki.

Bardzo dziękuję, muzyczka jest gra, ja cały czas pobierałam tę drugą opcję a nie CMedia :oops:

a już się chciałam poddać :stuck_out_tongue: jednak nie warto :wink:

Obraz jeszcze trochę “faluje”, ale chyba tak musi być i po odpaleniu komp. pokazuje się taki komunikat:

kx

Błąd podczas inicjalizacji twojej karty dzwiękowej.

Przeinstaluj sterowniki.

Pewnie też już musi tak zostać, bo się boję, że coś zepsuję :frowning:

Naprawdę bardzo dziękuję i rgabrysiak i Lewanxd

Pozdrawiam :smiley: