Sterowniki dostępu do hdd

Witam wszystkich na forum.

Po kilku godzinach spędzonych w śeci zdesperowany postanowiłem opisać swój problem . Mianowicie chodzi o faormatowanie dysku twardego podczas instalacji systemu win 7. W miejscu gdzie powinien być dostęp do funkcji takich jak usuń, formatuj itp. znajduje się prośba o podanie sterowników potrzebnych do uzyskania dostępu do dysku twardego.

Dysk na jakim prauję to *WDC WD5000AAKS-00YGA0 ATA Device (465GB, IDE)* Tak jak pisałm próbowałem znaleźć co kolwiek w sieci ale na nic takiego nie natrafiłem może ktoś miał podobny problem i potrafi pomóc?

Gdy jest pytanie: “Jakiego typu instalacje chcesz wykonać” to wybierasz "Niestandardowa (Zaawansowane)

Zobacz od miejsca 1:00: http://www.youtube.com/watch?v=5DxBlTG1d6o

PS. To nie sterowniki do dysku tylko ewentualnie do kontrolera znajdującego się na płycie głównej. Podaj jej dokładny i pełny symbol.

Oczywiście wybieram Niestandardowa i w miejscu gdzie na dole powinna być opcja formatowania jest możliwość załadowania sterownika jakiegoś. Więc co mam zainstalowć żeby dało sie zrobić format.? Tak samo jest na filmiku który mi podałeś tam też nie da się zrobić formatu.

Płyta jaką posiadam to : Asus P5KC.

Miałem kiedyś podobny przypadek.

Dziwne zachowanie, że niby nie może znaleźć sterowników do CD/DVD. A z niego instalowałem system i część plików się skopiowała.

W internecie znalazłem, że tak się dzieje gdy dysk DVD z instalką jest uszkodzony.

Pomogło skorzystanie z innego dysku.

Uwaga! nie należy kopiować pierwszego dysku (uszkodzonego) - może uda się go skopiować ale nie będzie on działał.

Pozdrawiam

To raczej nie płyta próbowałem drugiej kopii instalacyjnej i to samo.

Cedar czego właściwie mam szukać, wpisywałem w google *sterownik kotrolera P5KC* ale nic konkretnego nie widzę.

Próbowałem nawet wrzucić system na drugą poartycje i stamtąd odpalic kompa i z poziomu windowsa zrobić formatr normalnie za pomocą prawego przycisku myszy ale tak też nie dało rady, system nie był w stanie dokonczyć operacji.

Tak to sobie wiesz czego możesz szukać? Nie chcesz abym to napisał :smiley:

Napisałem wcześniej: “Podaj jej dokładny i pełny symbol” Sterowników szuka się zawsze na stronie internetowej producenta, bo Google często wyrzuca wiele nieprawidłowych wyników.

To raczej na pewno uszkodzona płyta DVD.

Obraz ISO nagrany na 2 różne płyty - to też nie zadziała.

Skombinuj inną płytę, lub inny obraz bo te masz uszkodzone.

Też się tak bawiłem jak Win7 był w wersji beta i można go było pobrać ze strony MS w postaci ISO. Musiałem jeszcze raz pobrać obraz.

Piszesz, że masz dysk ATA, a nie SATA - to sterowniki są standardowe

A skąd mogę wziąść tą całą nazwe płyty głónej, mam przed soba istrukcje poza P5KC nic tu nie ma. W górnym prawym rogu jest numer E3155 ale to chyba nie to ?

Wygląda, że w tym przypadku to będzie cały symbol.

http://pl.asus.com/Product.aspx?P_ID=fFZ8oUIGmLpwNMjj - dla Windows 7 producent nie przewiduje, żadnych specjalnych sterowników, tym bardziej, skoro Twój dysk to ATA - powinien ruszyć bez problemu bez żadnego dodatkowego oprogramowania.

Da się sformatować (a nie zrobić formatu) - na filmie od 1:27 - “Opcje dysku (zaawansowane)” i tam jest tworzenie partycji ale na tym filmie tego nie pokazują, klikają tylko “Dalej”

No właśnie wciskam dalej.U mnie jest jak na filmiku a dalej porostu instaluje drugi system. Powtarzałem to kilka razy.

No właśnie o to chodzi, że nie na “Dalej” tylko masz kliknąć na "Opcje dysku (zaawansowane)"

I tu jest problem bo u mie pokazuje się takie samo okienko w tym samym czasie jak na filmiku tylko że u mnie nie ma tego napisu w okienku *opcje zaawansowane* :frowning:

Witam,

A więc możesz instalować system, to znaczy, że sterowniki się ładują.

Źle opisałeś problem.

Masz problem z tworzeniem / formatowaniem partycji.

Tutaj masz instrukcję jak usunąć, utworzyć i sformatować partycję pod instalatorem Windows 7 (opis tworzenia partycji wirtualnej, ale podobnie tworzy się zwykła partycję).

Możesz sobie sprawdzić jak użyć tych komend do założenia zwykłej partycji wpisując po komendzie /? (np create /? )

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- … 11419.html

Mam nadzieje że to Ci pomoże.

Pozdrawiam

No ale z czego to wynika że w miejscu gdzie powinne być opcje zaawansowane nie ma ich. Jeszcze w nie wnikałem w ten tekst co mi podałeś ale tworzenie wirtualnego dysku czy to aby nie jest obejście problemu.? Może rzeczywiście mam walnientą tą wersje istalacyjną? Poza tym jestesm zwykłym użytkownikiem nie zabardzo się w tym orjętuje i chyba coś tu nie tak tworzenie takich wirtualnych dysków żeby sformatować dysk C.

PS mam 4 partycje poprosu chcę sformatować dysk i załadowć nowy system.

Nie mówię żeby tworzyć wirtualny dysk, ale że przy pomocy tych poleceń możesz założyć nową partycję lub sformatować już istniejącą

Poniżej link do konkretnego tematu o tworzeniu partycji:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr … 10%29.aspx

Możesz też uruchomić wiersz poleceń (Shift+F10)

i wpisać format c , jeśli instalujesz system na c:

A z czego to wynika:

Jeśli miałeś wcześniej np XP i próbujesz zainstalować Windows 7 to Windows 7 instaluje się jako 2-gi system.

Lub możesz mieć uszkodzony MBR i Windows 7 nie jest w stanie usunąć z niego pozostałości po XP - wtedy też Win 7 będzie instalował się jako 2-gi system.

Jeżeli po zainstalowaniu systemu masz do wyboru 2 opcje (Win 7 i np Win XP) a drugiego systemu nie masz już (po formacie dysku) to możesz usunąć pozostałe systemy z menedżera rozruchu poleceniem:

bcedit

http://www.sevenforums.com/tutorials/26 … w-use.html