Sterowniki GeFroce 6200- jak zainstalować poprawnie?

Witam, otóż mam problem ze starym komputerem brata. Strasznie zamulał więc zdecydowałam się na format, zrobiłam go bez żadncyh problemów i prrzeszłam do instalowania sterowników. Wg. instrukcji w Internecie najpierw zainstalowałam te do płyty głównej za pomocą programu SlimDrivers, gdyż dokładnie nie wiedziałam co zainstalować i ten program uznałam za dobre rozwiązanie. Po instalacji tych otóż sterowników zainstalowałam sterowniki do karty graf. (GeForce 6200) z płyty dołączonej do karty aby mieć pewność, że wszystko będzie dobrze. Jednak pojawił się problem, gdyż po zalecanym restarcie komputera przycinał się strasznie, w miejscu niektórych ikon pojawiały się kolorowe linie, rozdzielczość była ustawiona na najmniejszą, ekran co chwile jakby się wyłączał (robił się ciemny na pare sekund, po czym znowu ukazywał się pulpit), komputer się resetował i nic nie dało się zrobić. Mogłam tylko wejść w tryb awaryjny i usunąć sterowniki do GeForce. Instalowałam starsze i nowsze sterowniki, przy każdych jest to samo. Robiłam już drugi format gdyż miałam nadzieję, że to naprawi problem, jednak dalej nie potrafię zainstalować tych sterowników. Proszę o pomoc.

ephexote , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Jaki system operacyjny zainstalowałaś?

Sterowniki na płycie do jakiego systemu są?

Windows XP

SlimDrivers sam wyszukuje odpowiednie sterowniki [z tego co kojarzę], więc myślę, że tak

Ponadto wcześniej, po pierwszym formacie, instalowałam sterowniki do płyty głównej programem DriverMax i było to samo

sterowniki powinnas zainstalowac pod dany system (windows, linuks, 64bit, 32bit) sprawdz czy czasem nie masz zainstalowany 64bitowy system na procesorze 32bit i to samo ze sterownikami.

Rowniez korzystam ze slimdriver i znajdował mi poprawne sterowniki instalowane na czystego windowsa do nvidi geforce az na dwoch kompach. Byc moze karta graficzna jest juz zfajczona. A jezeli brat nie skarzyl sie na zadne problemy wczesniej to byc moze cos namieszalas w systemie lub komputerze.

Co za brednie piszesz na 32bitowym procesorze byś nigdy nie zainstalował 64 bitowego systemu.

Poza tym, wygląda to na uszkodzoną kartę graficzną skoro bez sterowników jest w porządku.

No właśnie wcześniej się nie skarżył, jedynie teraz że nie może grać w gry :slight_smile: kiedyś spaliła się karta, po tamtym incydencie kupiłam właśnie tą i działała dobrze aż do formatu. Przed tym nie było z nią żadnych problemów. Nie mam pojęcia co mogłam namieszać.

Niby jest w porządku, ale wiadomo, że bez sterowników do karty graficznej nie da się zrobić nic konkretnego… W jaki sposób mogła się uszkodzić i dlaczego akurat w momencie, gdy zrobiłam format? Da się jeszcze coś zrobić?

ale jakie ty te sterowniki instalujesz;]

jaki masz system operacyjny?

sterowniki pobiera się że stronki producenta nie używaj żadnych programów do szukania bo najczesciej znajdują nie porawne sterowniki.

jak z chłodzeniem na karcie może się przegrzewa?

Ja jeszcze raz spróbowałbym postawić system od nowa i zainstalować sterowniki do płyty głównej ze strony producenta (najnowsze). Potem najnowsze sterowniki do grafiki ze strony nVidii.

Jak masz problem ze sterownikami do płyty to napisz jakiego jest producenta, jaki to modeli w jakiej wersji - powiemy Ci co pobrać i co zainstalować.

:roll:

zt6gio.jpg

Nawet nie jest bardzo ciepła po godzinnej pracy komputera

Zainstaluj Service Pack 3

Odkopuję.

Zainstalowałam, potem próbowałam zainstalować sterowniki z płyty, ale dalej jest to samo.