Sterowniki gpu crashują

Od pewnego czasu na moim pc (win10) występują problemy ze sterownikami Asusa GT 630, wszystko zauważyłem po instalacji Asus GPU Tweak 2 ,  potem to odinstalowałem. Sterowniki nadal crashowały

(a może po prostu były zamykane? Informowały mnie o tym powiadomenia z Windowsa)

http://fdxgdxfgd_aehxsqh.png

Potem cały pc się restartował bez mej interwencji, zupełnie jakby były jakieś problemy z zasilaniem. Zainstalowałem starsze wersje ze strony Nvidii, potem znowu najnowsze, nic nie pomogło. Próbowałem kiedyś podkręcać gpu ale po kilku aktualizacjach Windowsa przestało to działać więc przywróciłem w Asus GPU Tweak (1) wszystkie domyślne ustawienia. W tym tygodniu występują artefakty na ekranie, czasem cały się podświetla na szaro lub biało i trzeba restartować pc, czasem powstaje wzór w kolorach RGB i BSOD lub natychmiastowy crash, próbowałem to jakoś nagrać osobną kamerą ale po 7 wciśnięciu przycisku restart przestało to występować. W niektórych programach/grach których wcześniej używałem pojawiły się domyślne ustawienia graficzne.

 

Albo karta się przegrzewa, albo umiera.

Najpierw Display Driver Uninstaller (jest na DB) a potem normalna instalacja najnowszych sterowników.