Sterowniki graficzne: ATI Mobility Radeon X1400

Witam.

Mam vistę na moim laptopie (wcześniej był preinstalowany XP), Vista wykryła sterownik (jakiś tam) i moją kartę, lecz gry chce grać w Counter-Strika to wywala komunikat że nie można zainicjować OpenGL, i działa tylko tryb Software albo D3D.

Czy jest jakiś sposób aby ruszyć Countera z OpenGL?

I czy są jakieś dobre stery do mojej karty?

A jakie masz teraz sterowniki?

Czy masz najnowsze zawsze można sprawdzić poprzez panel sterowania, system, zarządzanie komputerem - znajdujesz kartę i dajesz aktualizuj sterownik.

Można także do producenta notebooka uderzyć - mam Acera i stery do mojego Radeona X700 dla VISTY z ich ftpa ściągałem.

osator :

Windowsowe, z MS Update…

Mam najnowsze, vista nie może odnaleźć lepszego ;/

Używałem, ale to nie za bardzo zadziałało. Usunęło mi stera z MS Update i wgrało ster VGA.

Jeżeli mi pomożesz, to będę wdzięczny.

Aktualnie siedze na XP

Mój lapek to:

TOSHIBA Satelite A100 PSAA9E…

Pozdrawiam :cry:

Lipa straszna, bo na stronie ATi nie ma dostępnych sterowników do karty Mobility Radeon X1400 (w ogóle do żadnej wersji Mobility Radeon nie ma sterowników).

Jesteś skazany na sterowniki, które dostałeś z laptopem (ewentualnie te z MS Update, które teraz posiadasz). Może sterowniki są niedopracowane? Sprawdzałeś na stronie producenta Laptopa czy nie zostały wypuszczone żadne nowsze wersje? Jeśli nie, to KLIKNIJ i sprawdź.

Na chwilę obecną dostępna jest wersja: 8.31.100.3.2 WHQL z dnia 23.07.2007. Może te będą dobre?

Narv , próbowałem instalować te które podałeś, ale wtedy wywalało że urządzenie nie może ‘ruszyć’ na tych sterach…

Catalyst był, ale sterów nie…

Nie wiem co mam robić…

Jeżeli pomógłby mi ktoś ruszyć OpenGL na Viście to będę wdzięczny :slight_smile:

Ściągnij najnowsze stery ze strony ATI dla kart desktopowych i zmoduj je poprzez ATI Mobility Modder

Tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne do tej operacji.

Pozdrawiam

panDEMonium mógłbyś opisać jak to zrobić?

jestem ciemny w te klocki :frowning: :frowning: