Sterowniki High Definition Audio Realtek

Witam

Otóż mam problem ponieważ ostatnio przeinstalowałem Windowsa z XP na Windows 7 .Oraz kupiłem sobie nowe słuchawki.Lecz mikrofon nie działa gdy wchodzę w panel sterowania pisze że są nie podłączone. Wcześniej miałem sterowniki intel audio studio. Lecz teraz mam high defnition audio. Gdy ściągam te sterowniki z internetu nic to nie daje.Wydaje mi się że muszę w konsoli sterownika zaznaczyć wejście. Dodam że tego Windowsa pożyczyłem od kolegi a mu automatycznie zainstalowało realteka.Proszę o pomoc.

Intel® Q965/Q963 Express Chipset Family

Service Pack 1

Zobacz jaki masz chip audio następnie pobierz najnowsze sterowniki ze strony producenta karty dźwiękowej, a nie płyty głównej kiedyś miałem podobny problem i zainstalowanie czystych sterowników od (w moim przypadku) realteka rozwiązało sprawę.

No właśnie oto chodzi że już z kilka wersji pobrałem i nie wiem nie chciało działać a najbardziej mnie martwi czemu nie ma konsoli.

Jeśli nie macie takich samych płyt głównych, to nie porównuj się z kolegą. W zależności od płyty głównej (nie podałeś firmy i modelu) uruchomienie zintegrowanej karty dźwiękowej na Windows’ie 7 może być w ogóle niemożliwe. Sprawdź, co widać w Menedżerze Urządzeń w pozycji “Kontrolery dźwięku…”. Czy jest pytajnik lub wykrzyknik? Jeśli jest , to oznacza brak odpowiedniego sterownika.

xeer , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nic nie ma pisze że urządzenie zgodne ze standardem high definition audio. Ja wiem że mamy inne płyty główne ale on ma też realteka oto mi chodzi.

http://www.dobreprogramy.pl/Realtek-Hig … 21164.html

Yorkfield25

Nic nie dało :confused: niby mam zainstalowanego .Lecz gdy wchodzę do folderu z nim mam 2 foldery jeden drivers a drugi Installshield. W drivers mam 2 pliki RtlUpd i Usetup.A w install tylko RtlUpd z czego dodam że żaden nie chce się uruchomić. W panelu sterowania w usuwaniu programów jest program realtek high definition audio driver lecz nigdzie go nie mogę znaleźć. Reszta się nie zmieniła ciągle to samo.

To, że obaj z kolegą macie Realtek, to jeszcze nic nie znaczy. Może byś podał jednak firmę i model płyty głównej komputera?

Poraj to chyba to

Intel® Q965/Q963 Express Chipset Family

Service Pack 1

Podaj dokładnie model płyty głównej, może się okazać że wcale nie masz Realteka.

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć :

audioh.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition 1.70.1400

Xman zrobiłem tak jak kazałeś

http://imageshack.us/f/819/komputerxd.png/

Twoja płyta główna to: Intel Corporation DQ965GF

Pobierz i zainstaluj sterownik chipseta z tej strony: http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … %20(64-bit*&DownloadType=Drivers

Po zainstalowaniu zrestartuj komputer i sprawdź potem, co widać w Menadżerze Urządzeń (wykrzykniki, pytajniki), szczególnie w pozycji “Kontrolery dźwięku…” oraz czy jest dźwięk.

Mikrofon nadal nie działa a wykrzykniki są tylko przy kontroler PCI Simple Communications oraz Port Szeregowy PCI.

Dodane 19.01.2012 (Cz) 15:22

Ehh to chyba nikt nie jest w tanie mi pomóc:/