Sterowniki i rozciągający się obraz (Radeon 4850)

Witam, mam ostatnio problem ze sterownikami?, do karty graficznej Radeon 4850. Otóż po ich zainstalowaniu, z czasem mam problem, że przy monitorze 22" i rozdzielczości 1680x1050, dochodzi do rozciągnięcia się ekranu. Po instalacji wszystko jest OK, czasem przez miesiąc, czasem przez dzień lub dwa, ale po jakimś czasie, ekran się rozciąga do tego stopnia, że część pulpitu wychodzi “poza monitor”. Dopiero ustawienie mniejszej rozdzielczości (1440x900), sprawia że wszystko jest OK, ale wiadomo - jest to niekomfortowa rozdziałka. Z czym może być to związane? Reinstalowałem już sterowniki wielokrotnie, usuwając nawet pozostałości jakimiś programami, jednak zawsze po jakimś czasie dochodzi do takiego rozciągnięcia obrazu, że monitor 22 cale tego nie łapie. Wszystko jest wtedy wydłużone/rozszerzone, nie widzę np. całego paska start. Pamiętam, że ten problem pojawił się od sterowników 11.10. Na najnowszych 12.1 też się to dzieje, jednak wcześniej nigdy nie miałem takiego problemu. System - Windows 7 64 bit.

Edit: Problem udało mi się po części rozwiązać za pomocą Control Center w menu dopasowanie obrazu, gdzie sobie zmieniłem pozycję i rozmiar ekranu ręcznie, co nie zmienia faktu, że wydaje mi się to mocno dziwne. Ktoś wie o co może chodzić?