Sterowniki - Karta Dzwiekowa


(Kamii1234) #1

Otóż chodzi oto że tydzien temu padła mi płyta głowna komputer był w naprawie, i teraz mam nową płytę główną. Pan który naprawił mowił, że będzie trzeba zainstalowac od nowa Windowsa (tak też zrobiłem), a co się z tym wiąże wszystkie sterowniki itp. Wszystkie sterowniki po zainstalowaniu działają prócz własnie od karty dźwiękowej. Zawsze instalowałem Realtek AC'97 Audio A3.68 ponieważ nie pierwszy raz instaluje windowsa/robie formata i zawsze działały, natomiast teraz nie działają. W pudełku od nowej płyty głownej była płyta, tam są sterowniki realtek high definition audio driver (czy jakos tak), lecz wyskakuje jakiś błąd ze są nie odpowiednie. Prosiłbym o niezwłączną pomoc.


(stalesz) #2

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra ... 13047.html Pobierz to.Z zakładki Mainboard daj screen o płycie głównej.Jaki system..czy zainstalowane SP-aki ?


(Kamii1234) #3

program pobralem, oto screen;

beztytuuhwz.png

co do SPaka to 2 , system - windows xp


(system) #4

http://www.asrock.com/mb/download.pl.as ... 80LM&o=All Pobierz z pozycji: VIA High Definition Audio Driver, lub tutaj: http://www.asrock.com/mb/download.pl.as ... 780LM&o=XP trzecia pozycja z góry. Swoją drogą, jeśli masz nową płytę główną, to na załączonej do niej płyty CD powinny być sterowniki prawidłowe. Może pomylono w serwisie płytę CD? Poza tym wszystkim, warto jeszcze później doinstalować Service Pack 3.

-- Dodane 09.12.2010 (Cz) 11:54 --

Sprawdź też w Menadżerze Urządzeń, gdzie masz pozycje zaznaczone na żółto, czyli gdzie brakuje (lub są nieprawidłowe) sterowników.


(Kamii1234) #5

Sciągnąłem polecane przez Ciebie sterowniki, i jest muzyka. Jednak podaczas istalacji wyskoczyło jakieś ostrzeżenie które mowiło że moze cos tam sie stać.... Narazie jednak wszystko działa i jest wporządku, dziekuje Ci jeszcze raz :slight_smile: Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie jeżeli bym miał problemy dotyczące tego tematu, mógłbym się z tobą skontaktowac?


(system) #6

Tak, oczywiście. Dowolną drogą.

-- Dodane 09.12.2010 (Cz) 16:46 --

Mogło to być nie tyle ostrzeżenie, co komunikat. Jeśli dźwięk działa, to jest OK. Sprawdź, dla świętego spokoju, jak wyglądają wpisy do Menedżera urządzeń.


(Kamii1234) #7

Wpisy do menedżera udrządzeń wyglądają normalnie, niema tu nic niepokojącego.

pozdrawiam