Sterowniki - Karta Dzwiekowa

Otóż chodzi oto że tydzien temu padła mi płyta głowna komputer był w naprawie, i teraz mam nową płytę główną. Pan który naprawił mowił, że będzie trzeba zainstalowac od nowa Windowsa (tak też zrobiłem), a co się z tym wiąże wszystkie sterowniki itp. Wszystkie sterowniki po zainstalowaniu działają prócz własnie od karty dźwiękowej. Zawsze instalowałem Realtek AC’97 Audio A3.68 ponieważ nie pierwszy raz instaluje windowsa/robie formata i zawsze działały, natomiast teraz nie działają. W pudełku od nowej płyty głownej była płyta, tam są sterowniki realtek high definition audio driver (czy jakos tak), lecz wyskakuje jakiś błąd ze są nie odpowiednie. Prosiłbym o niezwłączną pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html Pobierz to.Z zakładki Mainboard daj screen o płycie głównej.Jaki system…czy zainstalowane SP-aki ?

program pobralem, oto screen;

beztytuuhwz.png

co do SPaka to 2 , system - windows xp

http://www.asrock.com/mb/download.pl.as … 80LM&o=All Pobierz z pozycji: VIA High Definition Audio Driver, lub tutaj: http://www.asrock.com/mb/download.pl.as … 780LM&o=XP trzecia pozycja z góry. Swoją drogą, jeśli masz nową płytę główną, to na załączonej do niej płyty CD powinny być sterowniki prawidłowe. Może pomylono w serwisie płytę CD? Poza tym wszystkim, warto jeszcze później doinstalować Service Pack 3.

Dodane 09.12.2010 (Cz) 11:54

Sprawdź też w Menadżerze Urządzeń, gdzie masz pozycje zaznaczone na żółto, czyli gdzie brakuje (lub są nieprawidłowe) sterowników.

Sciągnąłem polecane przez Ciebie sterowniki, i jest muzyka. Jednak podaczas istalacji wyskoczyło jakieś ostrzeżenie które mowiło że moze cos tam sie stać… Narazie jednak wszystko działa i jest wporządku, dziekuje Ci jeszcze raz :slight_smile: Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie jeżeli bym miał problemy dotyczące tego tematu, mógłbym się z tobą skontaktowac?

Tak, oczywiście. Dowolną drogą.

Dodane 09.12.2010 (Cz) 16:46

Mogło to być nie tyle ostrzeżenie, co komunikat. Jeśli dźwięk działa, to jest OK. Sprawdź, dla świętego spokoju, jak wyglądają wpisy do Menedżera urządzeń.

Wpisy do menedżera udrządzeń wyglądają normalnie, niema tu nic niepokojącego.

pozdrawiam