Sterowniki karty graficznej GeForce

wczoraj pobrałem najnowszy sterownik do mojej karty graficznej GeForce. Chciałem go zainstalować, ale zrobiłem błąd bo był zainstalowany stary i ja zainstalowałem nowy a wyglądało to tak: na dysku C w folderze Nvidia\WinXP były 2 foldery, 180.(nie pamiętam dokładnie) i 181.20, czyli ten właściwy. Potem dopiero weszłem w panel sterowania, dodaj lub usuń programy i usunąłem NVIDIA drivers. Po ponownym uruchomieniu komputera wiedziałem że nie ma sterownika bo rozdzielczość była mała itd. ale obydwa foldery w C\NVIDIA\WinXP zostały więc usunąłem je ręcznie. Potem kolejny raz zainstalowałem nowy sterownik i teraz wszystko działa dobrze, nowy sterownik jest aktywny ale mam pytania:

  1. czy po starym sterowniku nie ma sladu? Bo nie chcę żeby zakłócał pracę nowego sterownika czy coś takiego.

  2. co to jest Nvidia PhysX? czy to też się aktualizuje i to ma jakieś znaczenie?

W tym folderze c:/nvidia są pliki instalacyjne od sterów

Jak usunąłeś już stery co miałeś to możesz instalować najnowsze.

http://www.nvidia.pl/object/nvidia_physx_pl.html

Nvidia PhysX to [czytając w googlach] Silnik graficzny [wydajny silnik graficzny]

skoro usunołeś te sterowniki (zmieniła się rozdzielczość itp) to chyba nie ma tego starego.

Nie napisałeś jaki masz system, płytę główną oraz kartę graficzną :?:

No jeżeli już zainstalowałeś nowe sterowniki i wszystko OK to teraz tak jak p/w koledzy piszą.

Jaką masz ,grafę" i system ??

Usuń stare/poprzednie sterowniki PPM / prawym przyciskiem myszki / z dysku C i przeczyść komputer CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Po instalacji każdych sterowników musisz ponownie zainstalować biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Grafika to GF 9600 GT, płyta główna wiem tyle że MSI a system WinXP Professional SP2.

chodzi o to co zrobiłem z folderem Nvidia? :slight_smile:

Przeczyściłem CCleanerem i zainstalowałem biblioteki DirectX te, które mi poleciłeś. Myślę że wszystko jest dobrze, a mam jeszcze jedno pytanie czy to możliwe że po instalacji sterownika temperatura karty graficznej spadła o 3-4*C? Niby mało ale interesuje mnie to :smiley: