Sterowniki karty graficznej - poważna sprawa

Witam serdecznie i z góry dziękuję za każdą pomoc

Mój problem:

System Winows XP nie pozwalał mi się zalogować, wyglądało to tak, że od momentu odpalenia komputera na ekranie poza tym co zwykle widniały niebieskie podłużne paski. W dodatku ładował się tylko do momentu ekranu ładowania Windowsa a potem się restartował (nie wpuszczał nawet do panelu logowania użytkowników). Postanowiłem więc wejść przez system awaryjny - wpuścił mnie. Doszedłem do wniosku, że musi być coś nie tak z kartą graficzną, więc odinstalowałem sterowniki. Był to strzał w dziesiątkę, obecnie system normalnie wpuszcza mnie do panelu logowania i dalej wszystko normalnie funkcjonuje. Problem w tym, że nie ma sterowników do karty graficznej i przykładowo strony www w przeglądarce zamiast płynnie się przewijać ‘przeskakują’ co sekundę odrobinę w dół - okrutnie mnie to denerwuje. Chciałem znaleźć więc model karty graficznej, żeby zainstalować z powrotem sterowniki, było to dość trudne zadanie bo po wcześniejszym odinstalowaniu sterowników ani w BIOSIE ani w menadżerze urządzeń, ani przez komendę ‘dxdiag’ ani przez właściwości ekranu nie znajdował karty graficznej ze względu na brak sterowników. Wykręciłem więc kartę graficzną i znalazłem naklejkę. Google podpowiedziało, że ‘EN7900GS/2DHT/256M/A’ to GeForce 7900GS - więc ściągnąłem sterowniki dla tej karty graficznej i zainstalowałem. Wszystko pięknie uruchomiłem ponownie komputer i … problem wrócił. Znowu system ładował się tylko do ekranu ładowania Windowsa i z powrotem restartował. Pytanie co zrobić?

pozdrawiam

dzięki tobie wiem, co u mnie nie tak :slight_smile: gdzieś czytałam, że chyba potrzebujesz starszych.

  1. Odinstaluj sterowniki NVIDIA w “Dodaj lub usuń programy”.

  2. Usuń ręcznie folder NVIDIA z dysku C.

  3. Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Zainstaluj odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej Chipset.

  2. Sprawdź/zainstaluj sterowniki do karty graficznej :

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

lub inne…

  1. Zainstaluj DirectX 9.29 Redistributable

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

dxsetup.th.jpg

Na koniec :

jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Problemem mogą być również pozostałości plików po odinstalowaniu sterowników do karty graficznej. Użyj dobrego programu czyszczącego i i zainstaluj ponownie sterowniki do karty graficznej. CCleaner może nie wystarczyć. Tutaj masz odpowiedni program wraz z poradnikiem: http://programerek.pl/2011/08/24/driver … rownikach/

Wszystko zrobiłem, krok po kroku dokładnie tak jak napisałeś - nie pomogło. Ponowne uruchomienie komputera czego wymagają po instalacji sterowników karty graficznej i bibliotek - przy włączaniu niebieskie paski i automatyczny restart przy oknie ładowania Windowsa.

Masterkomp - wyczyściłem oboma programami…

Jakieś dalsze pomysły?