Sterowniki kontrolerów IDE

Witam otóż mam problem z moją nagrywarką DVD. Mianowicie gdy kopiuje z CD/DVD na dysk komputer co chwile mi się zacina szczególnie widać to na kursorze myszki. Problem ten utrzymuje się od czasu gdy ten komputer kupiłem ( 2 miechy temu) początkowo nie używałem nagrywarki zbyt często ale ostatnio jest mi ona bardzo potrzebna i ten problem stał się to trochę irytujący.

Słyszałem że instalacja ASPI i włączenie DMA dużo pomaga w problemach z napędami. ASPI zainstalowałem ale z DMA jest problem ponieważ mam je wyłączone ( tak pokazuje Nero InfoToll). W celu włączenia DMA muszę włączyć tę opcję w pomocniczym i podstawowym kanale IDE…ale w którym?? Wychwytuje u mnie 3xPodstawowy kanał IDE i 3xPomocniczy Kanał IDE . Tylko w 1 podstawowym kanale opcja DMA była wyłączona i mimo że zmieniłem tryb transfery na DMA to i tak bieżący tryb transferu pokazuje na PIO :confused:

Co mogę zrobić w takiej sytuacji aby mój napęd normalnie działał jeszcze nie próbowałem niczego kopiować z HDD na CD ale wątpię żeby nagrywanie sprawnie chodziło. Mobo : AB9 Nagrywara: Pioneer 112 Dysk: WDC WD2500KS

PS. jakby moje wszystkie próby doprowadzenia tej nagrywarki do porządku nie powiodły się to co powinienem wymienić aby mój sprzęt w końcu działał w 100% sprawnie?? Nagrywarkę??

dysk i napęd są na tej samej taśmie ide ?

pomocny będzie Menadżer Urządzeń Windows’a XP.

Złączono Posta : 09.08.2007 (Czw) 14:18

http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/winx … xptips.php

Nie, bo dysk jest na Sata II, a nagrywarka na ATA.

Edit:

8d0291c7eadfac4am.jpg

Czy to jest normalne że mam aż tyle kanałów i że ten jeden nie chce się zmienić na DMA??

pisałeś że to nowy sprzęt, na jakim chipsecie ?? zainstaluj sterowniki do niego !!

Mój chipset to intel P965 + ICH8R

Zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej do mobo Abit AB9 i teraz wygląda to tak:

52e73f9ea65e1eb2m.jpg

Niestety instalacja tych sterów nie wiele pomogła chyba potrzebuje jeszcze sterów od podstawowych kanałów gdzie mogę je znaleźć??

na stronie producenta

TU

Oczywiście chodzi o te pierwsze?

taak

Nie pomogło :frowning: obraz w menadżerze wygląda tak samo jak w moim 3 poście. Jest jeszcze jakiś sposób aby ta nagrywarka sprawnie chodziła?

spróbuj jeszcze

http://forum.chip.pl/viewtopic.php?t=3382