Sterowniki KT7A-RAID

Poszukuję działających sterowników do płyty głównej Abit KT7A-RAID. Jest to dość leciwa karta i ciężko znaleźć do niej oprogramowanie. Na stronie Abita są, ale po pobraniu nie ma tam żadnego instalatora, tylko kupa folderów i w nich dziwne pliki, z którymi nie wiem co zrobić. Pomożecie? Jeśli tak,to dziękuję za pomoc.

Te pliki kopiujesz na dyskietkę, lub masz tam aplikacje i ona to robi za Ciebie.

Co mi to da, jak zgram je na dyskietkę? Instalatora tam nie ma. Proszę o pomoc. Te sterowniki nie są dla mnie tylko dla kolegi mojego ojca. Zależy mi na czasie.

Dzięki.

Zobacz TU

Normalna strona Abita, normalne instalki, nie wiem jak wy tego szukaliście :wink:

Właśnie z tej strony ściągałem. Po pobraniu nie ma żadnej instalki tylko kilka folderów “Win XP, Win NT” , a w każdym po kilka plików. Co mam z tym zrobić? Gdzie to wkleić?

Jak to nie ma plików ?? to jak ty to robisz ?? przecież podałem Ci konkretny link do downloadu !!

masz kategorię MotherboardSocket AKT7A-RAID , przy np. VIA Chipset Driver klikasz Europe i pobiera Ci się plik .zip z instalką w środku :x

Wracając do tematu: ściągnąłem te sterowniki. Znalazłem gdzieś mały poradnik, że trzeba je wypakować na dyskietkę, potem w menedżerze urządzeń wybrać kontroler HPT370, a na koniec przeinstalować je. Podczas wykonywania powyższych czynności napotkałem dość duży problem - w menedżerze urządzeń nie mam kontrolera HPT370. Przez to nie mam jak zainstalować ponownie sterowników.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

HPT370 to kontroler RAID, a Masz go włączonego w biosie?

W biosa nie właziłem. Boję się, że coś popsuję. Chyba, że mi powiesz, gdzie to może (mniej-więcej) być i jak to włączyć.

Do biosu wejdź klawiszem DEL lub F2 (przy starcie komputera, Masz zapewne napis Press DEL to enter setup).

W Integrated Peripherals, szukaj RAID IDE Controller (lub podobnie). Zobacz, czy jest ustawiony na enabled. Jak nie to przestaw klawiszami Page Up/Down lub wchodzą enterem i zmieniając strzałkami. Wyjdź z biosu wciskając klawisz F10 i potwierdzając zapisanie zmian. Jak jest wszystko w porządku, to wyjdź klawiszem Esc.

W Integrted Peripherels nie mam “RAID IDE controller”. Mam “100ATAPI RAID IDE” - coś takiego, nie spisałem dokładnie. Było ustawione na disabed, więc wybrałem enabled. Następnie uruchomiłem komputer, wszedłem w menedżer urządzeń. Pojawiło mi się “Kontrolery SCSI i RAID”, a w tym “Kontoler magazynu masowego”. Nadal nie mam “Kontrolera HPT370”…

ATA100RAID IDE Controller, to jest to. A spróbuj dać w menedżerze aktualizuj na tym kontrolerze o którym mówisz i wskaż sterowniki, które posiadasz.

Płytę główną, już zainstalowałem, ale pojawił się następny problem. Nie mam dźwięku. Ściągnąłem sterowniki do karty dźwiękowej (ALS100+). Trzeba je zainstalować w ten sam sposób, co płytę główną - przez menedżer urządzeń. Tu moje pytanie: co trzeba tym razem zmienić w biosie i jakie sterowniki w menedżerze aktualizować? Nie mam pojęcia, co teraz zrobić. Proszę o dalszą pomoc.

Ale to musisz mieć jakąś dodatkową kartę muzyczną, gdyż ta płyta nie posiada takowej.

Jak włożysz dodatkową (na PCI) to szukaj jej w menedżerze urządzeń, jako kontroler audio (lub nawet nieznane urządzenie).