Sterowniki laptop Toshiba Satellite A300D


(Sebhol) #1

Witam

Posiadał od niedawna nowego laptopa, wcześniej miałem zainstalowanego na nim angielską Viste, zmieniłem na XP SP2 no i mam problem ze sterownikami, bo nie wiem jak poradzi sobie z urządzeniami wykrytych w menadżeru urządzeń, zamieszczam link do screena:

http://img50.imageshack.us/my.php?image ... ikiib5.jpg

jak by ktoś wiedział co z tym zrobi to z góry dziękuje za pomoc:) :slight_smile:


(CzajAn) #2

Póki co xp nie będzie ich w ogóle używał.

Spróbuj wpierw zainstalować sterowniki tych urządzeń poprzez "windows update" wybierając stronę, do której skrót znajdziesz w menu "start"->"wszystkie programy" i zainstaluj wszystkie sterowniki jakie znajdą się w dziale "sprzęt, opcjonalnie". Jeśli po instalacji w menadżerze urządzeń nadal będą znajdować się wykrzykniki (te zaznaczone przez Ciebie na rysunku) a niemal na 100% tak będzie przeskanuj system programem "Everest Home Edition"


(Revolver0) #3

A na stronie producenta sprawdzałeś download_drivers_bios.jsp?LNG=20&service=CE&mode=allMachines&action=search&teddProduct=794&selShortMod=733


(Zbych ) #4

A co na to strona producenta , u mnie działa http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... service=CE

Pierwszy sterownik to zapewne czytnik kart , drugi chipset , trzeci modem i czwarty karta sieciowa wifi , wystarczy wejść na podaną strone podać parametry i sciągnąć stery i zainstalować.


(Seba86mu) #5

holek87 , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do modemu.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty sieciowej WLAN.


(Sebhol) #6

wielkie dzieki dla was =D> =D> =D> :smiley: po instalowałem co mi kazaliście i juz wszystko jest bardzo dobrze:):slight_smile: tylko wczoraj miałem mały problem, bo nie wiem dlaczego, ale zaczęło strasznie mulic kompa, wiec skonczyło sie na formacie;/ po formacie zainstalowałem Avasta, przeskanowałem i wykryło AMVO.EXE, wywaliłem pliki zarażone przez Commandera, również program Combofix poradził sobie z tym ustrojstwem i narazie komp działa bez zarzutów. Tylko mam nowy dymek ze srerownikiem, jest on podpisany następująco:

"Audio Device on High Definition Audio Bus"

dzwiek mam zainstalowany, wiec nie wiem co to moze być;/

a jeszcze mam pytanie, czy musze zainstalować sterownik do modemu? nie przeszkadza mi ten dymen w menedżeru, tym bardziej że nie bede używał modemu na 100% wiec skoro mi jest nie potrzebny, to moze nie instalować zeby nie zajmował zbędnej pamieci.. Jakie jest wasze zdanie?:slight_smile:


(CzajAn) #7

nie musisz


(Seba86mu) #8

Najpierw zainstaluj poprawkę KB888111.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.


(Sebhol) #9

Witam

pisze ponownie w sprawie sterowników do mojego laptopa, gdyż dzisiaj zmieniłem system operacyjny z XP na Viste. Jak narazie okazuje sie to dobrym posunięciem, ale dalej nie wiem jak poradzic sobie z urządzeniami w menedżeru, podaje link do screena:

http://img260.imageshack.us/my.php?imag ... tuubj8.jpg

wcześniejsze Wasze porady pomogły:) za które bardzo dziekuje, teraz nie wiem co mam z tym zrobic, gdyz w ogóle nie wiem o jakie urządzenia tu chodzi;/ obecnie zainstalowałem sterownik do karty graficznej, sciagniety ze strony Toshiby, chipset do płyty głównej (sterownik pod XP, gdyż na stronie Toshiby nie było takiego pod Viste), Network driver i Hotkey. Jak narazie tylko tyle poinstalowałem, dźwięk miałem od razu. Z góry dziękuje ponownie:)) :slight_smile:


(Seba86mu) #10

"Kontroler pamięci masowej" to czytnik kart pamięci -> sterownik.


(Zbych ) #11

Nie instaluj sterowników z xp pod vistą bo system się "rozłoży" dlatego nie było sterownika do chipsetu gdyż Vista zawiera w sobie już takie stery.


(Sebhol) #12

dzięki wielkie juz pomogło:) a co z robic z tymi kolejnymi urządzeniami? jak sie tego pozbyć, tzn co zainstalować zeby to zniknęło?;/ czy moze chodzi tu np o bluetooth'a?

Zbych1, a co zrobic z tym chipsetem? Jak narazie komp dziala heh:) a czy mam usunac ta instleke po XP? gdzie w ogole to znaleźc?


(Zbych ) #13

Jeżeli masz wbudowanego bluetooth to zapewne trzeba będzie sterownik , sciągaj wszystko co przeznaczone do twojego laptopa i co ma opis driver i instaluj aż znikną te nieznane urządzenia , jeżeli sciągniesz sterownik i będziesz go instalował a laptop nie będzie posiadał takowego urządzenia to instalator sterownika wypisze stosowny komunikat że nie znaleziono sprzętu i przerwie instalacje , to co już zainstalowałeś z tego xp to zostaw bo ciort wie co zainstalowałeś z opisu wynika (network driver) że to sterownik do jakiejś karty sieciowej.

sterownik bluetooth vista 32 bit

http://aps2.toshiba-tro.de/bluetooth/pa ... wnload=3ww


(Sebhol) #14

Network driver potrzebny mi jest zebym mogł sie połączyc z siecia i z internetem, pobrałem ten sterownik ze strony http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... service=CE i wybrałem system operacyjny Vista, wiec tu jest na pewno dobrze. Jedynie co zainstalowałem pod system XP to tak jak napisałem chipset do płyty głównej, ktory pobrałem od seba86mu (holek87, najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.)