Sterowniki [LINUX/Ubunt] do laptopa Toshiba Tecra M2

Witam, zdecydowałem się na przesiadkę na Linuxa, wybrałem Ubuntu i pojawiał się problem związany z brakiem sterowników pod Linuxa.

Mam pewną stronkę gdzie znalazłem sterowniki do lapka mego, jednakże nie mam pojęcia która wersja Linuxa najlepiej odpowiadała by Ubuntu: link

* Toshiba Tecra M2 [suSE 9.2] (in 20050207)

* Toshiba Tecra M2 [slackware 10.1]

* Toshiba Tecra M2 [Debian]

* Toshiba Tecra M2 [slackware 11]

Z drugiej strony zastanawia mnie czy nie wystarczą zwykłe sterowniki graficzne od Nvidi aby wyostrzyć obraz? No i dlaczego Ubunt nie mógł przejąć wszystkich sterowników skoro te pod sieć WLAN sobie sprowadził z drugiego systemu na HDD?

na pewno:

wybierz

Debian. Łubududubu jest oparte o Debiana. Z jakim driverem masz problem ? W moim przypadku (laptop ASUS) miałem drivery do wszystkiego (LAN, WLAN, GPU, czytnik i bluetooth - realtek, azureus, nvida, ricotech, toshiba ) jak już masz problem to szukaj na stronach producentów poszczególnych podzespołów.

Problem jest w odtwarzaniu grafiki - obraz jest nieostry, sprawia wrażenie rozmytego. W sumie to jedyna przeszkoda jak stoi mi na drodze do korzystania z Ubunta. Mam nadzieje, że te sterowniki rozwiążą mój problem.

P.S

Ale np sterowniki dźwiękowe od początku podłapały, podobnie jak do WLANa

Ten lapek ma Nvidia 5200 ? Jak tak to w Łubudubu masz specjalne narzędzie i za pomocą 2 klików [zaznaczenie ptaszka + potwierdzenie] zainstalują Ci się drivery.

Oczywiście ejst to GeFroce FX 5200 Go czyli wszystko by się zgadzało. Właśnie wyszukiwałem driverów na stronie linuxowej…

Jestem laikiem w systemie Pingwina, do tej pory miałem doświadczenie jedynie z Auroxa wersją 10.01 dlatego też wybaczcie pytanie - gdzie znajdę narzędzie Łubudubu, bo ani google mi nic na ten temat nie podpowiada ani w aplikacjach Ubunta nie znajduje takiego narzędzia?

Hehe… jeśli w Ubuntu to zobacz System → Administracja → Sterowniki (we wcześniejszych wersjach tłumaczone też jako Menedżer sterowników własnościowych)

No to zaczynają się schody - z ścieżki system/sterowniki windows dla urządzeń bezprzewodowych zainstalowałem WLANa natomiast inne sterowniki nie sa przypisane do tego systemu. Jak mnie informuje okienko przy ścieżce ze sterownikami

Wyłączenie Xow instalka wlaczenie Xow tez nie jest trudne :stuck_out_tongue:

Kurcze, chłopaki naprawdę nie jestem użytkownikiem Ubuntu, tak jak pisałem jestem nowym użytkownikiem w systemach GNU, dlatego prosiłbym was o zrozumiały język natomaist wyłączenie Xow? włączenie Xow. Naprawde nie rozumiem co miałeś mi do przekazania…

wyłączenie alt + ctrl + F1/F6

uruchomienie

startx