Sterowniki M Audio + Windows 7 - problem

Witam. Na wstępie chciałbym się z wszystkimi przywitać. Piszę ponieważ mam problem ze swoją klawiaturą MIDI M Audio. Dodam, że informacji szukałem już wszędzie, na forach muzycznych, ze sprzętem, lecz nikt fachowej odpowiedzi mi nie udzielił. Może tutaj ktoś miał do czynienia ze sprzętem firmy M Audio. Otóż klawiatura , która podłączona jest przez USB do komputera z Win 7 nie współpracuje jak należy. Często się rozłącza i wyskakuje komunikat "nie rozpoznano urządzenia … " . Dodam, że aktualizowałem sterowniki. Co więcej na WIN XP nie było problemu , ale odkąd mam 7 takie cyrki są na porządku dziennym. Może ktoś się orientuje jak temu zaradzić? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

Hej,

:arrow: A jaka to dokładnie klawiatura?

:arrow: Sterowniki, które instalowałeś, są przeznaczone dla systemu Windows 7?

:arrow: Przede wszystkim sprawdź, czy kabelek nie jest uszkodzony. Możesz nim poruszać i sprawdzić czy nie pojawiają się problemy z połączeniem urządzenia do komputera. Jeśli tak, zmień kabelek na inny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej, dzięki za odp. Klawiatura to M Audio Oxygen 61, ta srebrna. Tak, instalowałem sterowniki do win 7. Spróbuje tak jak mówisz z innym kablem… mam nadzieję, żę w tym leży problem…

Hej,

:arrow: Jeśli pojawią się jakiekolwiek zakłócenia, gdy będziesz ruszał kabelkiem, zmień przewód USB na inny?

:arrow: Jakiej długości obecnie jest kabel USB? Posiada on filtry ferrytowe?

:arrow: Sprawdź też, czy przypadkiem port USB w klawiaturze nie jest wyrobiony i czy kabel dobrze w nim siedzi - tzn. nie rusza się za bardzo. :slight_smile:

:arrow: Próbowałeś podłączyć klawiaturę do innego portu USB w komputerze? A może cały czas podłączasz do tego samego portu USB?

:arrow: Czy podobne objawy występują w przypadku innych urządzeń podłączanych poprzez USB?

Pozdrawiam,

Dimatheus