[Sterowniki + napięcie]Karta dzwiękowa zabiera dużo napięcia

Witam,

mam bardzo nietypowy problem. Posiadam neostradę z modemem ZXDSL 852. Problem jest w tym, że modem nie uruchamia się automatycznie podczas startu systemu. Gdy system zostanie uruchomiony muszę odłączać i podłączać kabel usb aby modem został uruchomiony. Bardzo długo zastanawiałem się czym może to być spowodowane. Dziwne jest to, że po pierwszej instalacji sterowników (po formacie) modem uruchamiał się sam bez konieczności odłączania kabla. Dowiedziałem się od znajomych, że wielu z nich tak miało i może to być spowodowane dostarczeniem wadliwej serii modemów tej marki do mojego miasta. Jest to bardzo prawdopodobne ponieważ chyba nigdzie nie spotkałem się z jakąś osobą (na forach), która ma ten sam problem. Postanowiłem sprawdzić mój modem na innym komputerze. Okazało się, że nie ma najmniejszego problemu z uruchamianiem modemu podczas startu systemu. Zrobiłem format całego dysku ~ Instalacja sterowników do modemu ~ restart komputera ~ oczywiście modem bez problemu się uruchamia z podłączonym kablem ~ instalacja sterowników karty dźwiękowej ~ restart komputera ~ i okazuje się, że modem nie jest w stanie już się uruchomić (system się uruchamia 2 minuty dłużej, ale i tak nie uruchamia się modem). Po wielu staraniach i próbach chyba mogę być pewien, że to jest spowodowane przez moją kartę dźwiękową. Posiadam głośniki Creative 5.1 i zdaje mi się, że to właśnie one zabierają za dużo mocy i co wiąże się z tym, że modem się nie uruchamia z podpiętym kablem.

Posiadam zasilacz o mocy 300 W

Czy dobrze uważam, że ten problem tkwi w karcie dźwiękowej? Jak to naprawić? Kupno zasilacza o większej mocy (350W) pomoże?

Proszę o pomoc lub jakieś wskazówki. Jeżeli potrzeba więcej informacji proszę podać o jakie chodzi, a ja postaram się je zaprezentować.

pozdrawiam ;]

Sprawdź czy dostępne są nowe wersje sterowników, które instalujesz. Wygląda na to, że to one powodują problem.

Co do karty dźwiękowej nie jest możliwe, aby karta pobierała dużo prądu, jeśli są pod nią podłączone mocne głośniki.

jaka firma zasilacza?