Sterowniki Nforce3 a939 pod windows vista

Witam,

Mam takie pytanko. Czy są może dostępne gdzieś w internecie sterowniki Nforce3 a939 pod Windows vista? Planuję kupić sobie Vistę i nie wiem czy mogę bo nie mam pojęcia czy są takowe sterowniki do tego systemu.

Jeśli są takie to jeśli mogę prosić o wrzucenie linka bezpośrednio do pliku sterowników płytki i dźwięku.

Jeśli nie ma to chcę się dowiedzieć czy sterowniki pod win XP będą działać w Viście?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Napisz jaką masz płytę główną bo nforce to jest chipset.

To jest płytka główna Elitegroup Nforce3 A939. Napisz mi linka jeśli są sterowniki do visty.

Tak się składa że miałem tą mobo i tez instalowałem Viste. Stery ona już ma do tego, jak czegoś nie ma to odwiedź Windows update i tam powinny być.

Do audio masz tu: http://www.download.net.pl/12037/Realte … ta-64-bit/

EDIT: zmieniłem link.

Myślisz, że vista ma wbudowane sterowniki do mojej płyty głównej w sobie??

Te sterowniki, które mi napisałeś to mają napisane w specyfikacji System:98,Me,2000,XP,2003. Jesteś pewien, że będzie to działało pod vistą??

Tak. Przynajmniej jak ja instalowałem to nie było problemów. Link do audio poprawiłem

Mam jeszcze jedno pytanie.

czy parametry komputera:

procesor amd atchlon 64 3200+ 2,01 GHz

płytka główna Nforce3 A939

karta graficzna asus 7600 gs ze sterownikami nvidia ge force 7600 gs

1bg Ramu

dysk 160 gb podzielony na partycje po ok. 50 gb każda

Są wystarczające do zainstalowania i sprawnego działania visty?? Czy może potrzeba trochę więcej pamięci ram, jeśli tak to o ile więcej?

Vista na tej konfiguracji będzie muliła, nie wspominając już o graniu, na podobnej konfiguracji próbowałem odpalić gothica 3 - nie udało się :>

To w takim razie co radzisz? Dkpupić ramu czy dać sobie spokuj z vistą??

dać sobie spokój z Vistą.

Ale jak patrzyłem na wymagania do visty to pisali, że potrzebuje ona 512 ramu i 1ghr i athlon. to się mija z prawdą??

Jeśli bym koniecznie chciał zainstalować to wystarczy dołożyć ramu??

Jaką wersję byś radził 32 bitową czy 64 bitową na tą kartę grafiki?

te wymagania odnoszą się do instalacji a nie wydajnej pracy, xp-ka też można było postawić na p2 233 64 ale to nie znaczy, że będzie należycie pracował w takich warunkach a saper nie będzie sią odpala 5min, jeśli chodzi o vistę i twój sprzęt to sobie daruj.

A jakie parametry musi mieć komputer żeby vista nie muliła tylko chodziła normalnie?

W przyszłości planuję kupić laptopa i w związku z tym mam pytanie jakie parametry byś proponował. z góry mówię, że procesor chciałbym core 2 duo. Prosiłbym też o polecenie firmy i gdzie kupić.

to ma być to lapek czy stacjonarny ?? i do jakiej kwoty…

Jakie parametry musiałby mieć komputer stacjonarny żeby wista chodziła normalnie, a laptop chcę kupić dodatkowo. Myślę ,że od 2000 do 3000 by mi wystarczył, ale pytam jakie parametry do laptopa byś polecał .

lap :

http://allegro.pl/item486954939_compal_ … _fl90.html