Sterowniki NVIDIA czy dedykowane do laptopa?


(egonek) #1

Witam. Mam laptopa ASUS z kartą graficzną Geforce GT 630M.

Na stronie producenta laptopa sterowniki są z Marca 2012, więc

trochę stare. Na stronie NVIDIA są dużo nowsze. Które będą lepsze?

Wiem, że nowsze, nie znaczy lepsze. A podobno sterowniki

dedykowane nie bez powodu są zalecane do instalacji, ale proszę

o waszą oponie na ten temat.

Dodam, że trochę szukałem na ten temat na innych forach ale nic

ciekawego nie znalazłem.


(Veers) #2

To, że na stronie nVidii jest nowsza wersja sterownika, nie oznacza że da się on zainstalować na jakimś konkretnym modelu laptopa …


(kuba3351) #3

Jak te dedykowane działają dobrze, to nie ma sensu zmieniać na nowe, chyba że jest problem z jakąś grą, albo zmienisz system na nowszy i tamte nie będą działać, wtedy można spróbować nowych.


(LonngerM) #4

Jeśli są z 2013 to bierz i instaluj:) Też bym takie chciał. Ja na laptopach zawsze instaluje sterowniki ze stron producentów poszczególnych podzespołów. Na stronie producenta mojego laptopa nic się nie zmieniło od zakupu laptopa (3 lata) i jakoś nie narzekam na jakikolwiek spadek wydajności, a w paru przypadkach nawet klasyfikacja Windows dawała wyższe noty na nowszych sterownikach.


(egonek) #5

Sorry. Przez pomyłkę wpisałem 2013. Oczywiście chodzi mi o 2012.

Da się zainstalować. Kilka dni temu robiłem formata. Na czysty system wgrałem sterowniki dedykowane. Wcześniej miałem zanstalowane najnowsze ze strony NVIDII.

Zarówno dedykowane jak i te ze strony NVIDII działają dobrze. Jednak zastanawia mnie, jak będzie z wydajnością w grach w przypadku tych dwóch sterowników.

Sterowniki NVIDIA są dla wielu kart graficznych a dedykowane raczej zoptymalizowane pod konkretną kartę więc być może będą wydajniejsze. Ja jednak

różnicy w wydajności na razie nie zauważyłem.