Sterowniki NVIDIA czy dedykowane do laptopa?

Witam. Mam laptopa ASUS z kartą graficzną Geforce GT 630M.

Na stronie producenta laptopa sterowniki są z Marca 2012, więc

trochę stare. Na stronie NVIDIA są dużo nowsze. Które będą lepsze?

Wiem, że nowsze, nie znaczy lepsze. A podobno sterowniki

dedykowane nie bez powodu są zalecane do instalacji, ale proszę

o waszą oponie na ten temat.

Dodam, że trochę szukałem na ten temat na innych forach ale nic

ciekawego nie znalazłem.

To, że na stronie nVidii jest nowsza wersja sterownika, nie oznacza że da się on zainstalować na jakimś konkretnym modelu laptopa …

Jak te dedykowane działają dobrze, to nie ma sensu zmieniać na nowe, chyba że jest problem z jakąś grą, albo zmienisz system na nowszy i tamte nie będą działać, wtedy można spróbować nowych.

Jeśli są z 2013 to bierz i instaluj:) Też bym takie chciał. Ja na laptopach zawsze instaluje sterowniki ze stron producentów poszczególnych podzespołów. Na stronie producenta mojego laptopa nic się nie zmieniło od zakupu laptopa (3 lata) i jakoś nie narzekam na jakikolwiek spadek wydajności, a w paru przypadkach nawet klasyfikacja Windows dawała wyższe noty na nowszych sterownikach.

Sorry. Przez pomyłkę wpisałem 2013. Oczywiście chodzi mi o 2012.

Da się zainstalować. Kilka dni temu robiłem formata. Na czysty system wgrałem sterowniki dedykowane. Wcześniej miałem zanstalowane najnowsze ze strony NVIDII.

Zarówno dedykowane jak i te ze strony NVIDII działają dobrze. Jednak zastanawia mnie, jak będzie z wydajnością w grach w przypadku tych dwóch sterowników.

Sterowniki NVIDIA są dla wielu kart graficznych a dedykowane raczej zoptymalizowane pod konkretną kartę więc być może będą wydajniejsze. Ja jednak

różnicy w wydajności na razie nie zauważyłem.