Sterowniki nVidia - nie chcą się zainstalować

(Feelek3) #1

Witam

Dziś robiłem formata (całego HDD), żeby zainstalować XP, przed tym miałem Viste, gdy już XP się zainstalował, próbowałem zainstalować stery do Karty graficznej więc ściągając najnowsze i próbując je zainstalować wywaliło mi taki komunikat:

i koniec instalator się zamyka. Tak cały czas jest aż do wersji 66.93 stery się instalują, a gdy Pc się ponownie uruchamia, jest tak ja by się stery woqule nie zainstalowały, czyli tak jest przed instalacją sterów. A gdy sprawdzam w właściwościach pulpitu, to wyświetla:

co mam zrobić? bo nie chce robić znów formatu, no ale jak będzie trzeba :frowning:

Pozdrawiam.

(Adamatejkojciec) #2

Spróbuj zainstalować inne stery bo jeżeli tak sie dzieje to masz złe sterowniki

wejdź na http://www.nvidia.com tam będzie download drivers wybierzesz z listy download drivers weźmiesz Graphics Drivers a potem wybierasz jaką masz karte graficzną np.Geforce4 itp. potem wybierasz na jaki system mają być te stery i klikasz GO!

(Feelek3) #3

No tak, a z kąd bym niby ściągną te stery. No ale pod GeForca 8600 powinny ruszyć najnowsze stery, a jeszcze próbowałem te stery co dostałem razem z Cd i to samo.

(Adamatejkojciec) #4

No to zainstaluj sterowniki na chipset :wink:

(Matekaz) #5

Witam, mam identyczny problem i nie wiem co zrobic ( z sterowniGeForce 8600GT i Sound Blaster'a Audigy 2 SE) Przylaczam sie do prosby o pomoc :frowning:

(system) #6

jaki system operacyjny ?? Vista czy XP ??

do grafiki

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

do karty muzycznej

http://www.creative.com/language.asp?sD ... /downloads

(Lukojek) #7

do twojej kart muzycznej to bedą dokadnie takie:

TU

(Matekaz) #8

System Windows XP

ja wiem gdzie są sterowniki mam je i przy instalowaniu wyskakuje mi taki błąd jak kolega napisał u góry. Co robić? Zrobiłem 2x formata i nie pomoglo

Przy karcie graf mam komunikat jak kolega u gory a przy Audigy

"setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running Setup program"

(system) #9

a jakie macie dokładnie karty graficzne ??

(Matekaz) #10

Ja mam 256MB NVIDIA® GeForce® 8600M GT (jest to laptop nie PC)

(Kamil1515) #11

1 Może być konieczne zainstalowanie sterowników do płyty głównej Czasami Windows nie rozpoznaje dobrze grafii bo sterownik do Agp jest niezaistalowany Ja mam tak na płycie z chipsetem VIA Bez Via 4 in 1 nie zaistaluje sterów do grafiki.

2

-Otwórz menadżer urządzeń

-Rozwiń zakładkę Karty Graficzne

Kliknij prawym na grafikę jaka Ci się tam rozwinie

Może pisać Geforce albo poprostu Zgodna z Vga

Wybierz usuń a potem restart kompa

-System po ponownym uruchomieniu wykryje nowe urządzenie ( Twoją kartę graficzną) i bedzie chciał znaleść sterowniki

Kliknij anuluj i zainstaluj stery z instalki Nvida

Powino śmigać

Jak to niepomoże zrób to samo co w pkt 2 tylko jak Ci system wykryje nowe urządzenie i będzie chciał sterowniki to wtedy wypakuj gdzieś instalkę tych sterów i wtedy wskasz mu ten folder gdzie wypakowałeś te stery Powinien znaleść sterownik i zaistalować go nie urzywając wtedy instalatora Nvidii więc odpada ten głupi błąd

Jak w tym folderze nie znajdzie sterów to wskaży plik xxx.inf

XXX- niwiem dokładne co uciebie będzie tam pisać ale plik musisz wskazać plik z roższrzeżeniem inf czyli informacje instalatora

Powinno działać

(system) #12

to nie masz się co dziwić... z lapep nie było sterów ?? potrzebujesz sterowników NVIDIA GO a nie standardowych.

(Matekaz) #13

Nie bylo =// wiec co mam zrobic ?? Jak narazie nic nie pomaga

PS. nie mam zakladki "karty graficzne" w menadzerze urzadzen

(Kamil1515) #14

to nie jest zakładka

klikasz na znaczek + koło napisu Karty graficzne i Ci się rozwija

beztytuuds0.png

To jest oczywiście przykład. U Ciebie będzie inna nazwa karty graficznej

i jeszcze pytanie

Czy NAPEWNO macie dobre sterowniki tz odpowiednie do waszego sprzętu Dla laptopów oczywiście wersja GO

(Matekaz) #15

Ja wiem o co chodzi tylko, ze ja nie mam "+Karty Graficzne"

napisalem jaka mam karte jakie sterowniki powinienem wybrac ??

(system) #16

i nie pomoże bo nvidia nie wydała sterowników 8600 GO :slight_smile: pod windows xp, ewentualnie poszukaj na forum nvidii

forums.nvidia.com, w wyszukiwarce wpisz 8600 go

laptop nie jest Vista READY ??

(Kamil1515) #17

Turkissh napisał:

Jak to nie wydała????? :roll:

A to niby co:

http://www.softwarepatch.pl/plik/8159/5 ... -WHQL.html

Sterownik przeznaczony dla kart:

....

[DEV_0407&SUBSYS_02291028] NVIDIA GeForce 8600M GT

....

Oczywiście dla Windows XP