Sterowniki Nvidia przestają działać

Witam

Od dłuższego czasu zauważyłem pewien problem, mianowicie podczas gry na przykład w World of Warcraft, wywala mi błąd oraz grę, że 'sterownik przestał działać ale odzyskał już sprawność" dzieje się to po 5-10 min gry, po czym muszę wylogować się i zalogować ponownie i problem nadal jest ten sam. Zrobiłem już reinstalacje sterownika pobranego z strony Nvidia lecz to nic nie pomaga. Mój laptop to Lenovo Y550 T6600, Grafika: Gforce G210M, Windows 8 PRO. Dziękuje za każdą odpowiedź oraz udzieloną pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam

Sprawdź temperatury karty może się grzeje i wywala sterownik.

Więc tak, sprawdziłem temperaturę na karcie grafiki. Podczas zwykłego przeglądania stron temperatura waha się w granicach 50-55 stopni, lecz podczas grania temperatura dochodzi nawet do 95 stopni… dzisiaj wieczorem spróbuję wymienić pastę i może to pomoże :slight_smile:

to za dużo na kartę graficzną

przeczyść dokładnie podzespoły w środku(najlepsze byłoby sprężone powietrzem),szczególnie wentylatory i radiatory z kurzu oraz nie trzymaj laptopa na miękkim podłożu.

PS jeszcze trochę a będziesz mógł wodę gotować

Hej,

sorki, że odkopuje temat, ale chciałem zapytać jaką wersję sterowników ze strony nvidi ściągnąłeś, że Ci działają, bo z moich doświadczeń przy y550/G240M wynika, że nie działają żadne oprócz tych oficjalnych ze strony lenovo.

W sumie już się z tym pogodziłem, ale problem pojawił się kiedy wgrałem sobie windowsa 8. Lenovo nie wypuściło nowych sterowników dla y550 a na tych z windowsa 7 mam problemy z wyświetlaniem obrazu kiedy przechodzę z interfejsu metro do pulpitu, więc próbuje znaleźć jakieś rozwiązanie :slight_smile:

Więc tak, ja rozwiązałem problem w inny sposób otóż, zainstalowałem sobie w7. Niestety nie mogłem sobie pozwolić aby ten problem cały czas mi się pojawiał, gdyż gram na serwerach globalnych = kasa. Więc poczekam aż nVidia wypuści stabilne sterowniki dla G240M :slight_smile:

Problem polega na tym, że nVidia wypuściła już stabilne sterowniki dla G240M, tak jak dla całej masy innych kart, ale te w naszych y550 działają dobrze tylko na sterownikach wypuszczanych przez Lenovo, a tych pod ‘ósemkę’ y550 nie dostanie. Nie ma go także na liście modeli, którą Lenovo opublikowało jako tych, które miały fabrycznie starszy system ale są kompatybilne z nowym Windowsem.

Także, jeśli nie uda się znaleźć jakieś wersji sterowników na których nasza karta będzie dobrze działała to raczej się nie doczekasz :slight_smile:

Raczej nie będę czekał, bo to wszystko robione jest po to by potencjalny klient poszedł i kupił nowy sprzęt. Firmą nie chce się zatrudnić 3 pracowników którzy zrobią sterowniki do y550 pod w8, wolą zatrudnić tych samych 3 do wyprodukowania nowego laptopa. Smutne ale prawdziwe. Ja mam zamiar wymienić mojego y550 w najbliższym czasie. Pozdrawiam