Sterowniki Nvidii nie wykrywają mojej karty

Witam wszystkich,

 

Posiadam laptopa Samsung RC530 a w nim kartę NVidia GeForce GT540M.

 

Przez pewien czas gry na silniku Source (Garry’s Mod, CS:GO, Left 4 Dead 2) migały na czarno w trybie pełnoekranowym (co ciekawe, tylko dół obrazu oraz prawy górny róg). Uruchamiałem więc gry w trybie okna bez ramek.

 

Po pewnym czasie zauważyłem spadek wydajności. W Left 4 Dead gra jak wcześniej miała klatek 120 tak teraz miała 40… w dodatku przy prawym przycisku myszy nie było opcji żeby uruchomić panel NVidii. “Sterowniki?” myślę sobie, więc najpierw instalacja Windowsa 10 od nowa (i tak chciałem to zrobić, ISO pochodziło od Microsoftu) a potem pobranie sterowników ze strony Nvidii…

 

Błąd “Instalator nie mógł znaleźć zgodnego sprzętu graficznego”

 

Posiadałem przy zakupie laptopa dołączoną do niego płytkę z Win 7 Home Premium. Strona Samsunga posiada sterowniki dla swoich urządzeń więc postanowiłem cofnąć się do siódemki i pobrać sterowniki od wielkiego S. Sterowniki Intela? 10 sekund i zintegrowana Intel HD Graphics idzie pięknie. Teraz NVidia od Samsunga (Samsung wysłał sterowniki jako zip, podczas gdy na NVidii jest instalator).

 

“Instalator nie mógł znaleźć…”

 

Co ciekawe postanowiłem pobrać SlimDrivers, który skanuje komputer i dobiera odpowiednie sterowniki i je pobiera. Wiecie co? Wykrył NVidię. “GeForce GT540M”.

Już sam nie wiem czy to stery NVidii się wkurzyły, zepsułem kartę (choć to dość dziwne by tylko gry na danym silniku miały problem, a nie inne) czy jakiś jeszcze inny powód?

 

Jakieś rady? Samsung polecił napisać do serwisu CTDI (Regenersis) ale zbliżają się ferie a na myśli o tym jak wyrzucę możliwość korzystania z komputera na całe ferie (nawet jeżeli zrobię to w tym tygodniu, to muszę napisać formularz i trochę to posiedzi w Warszawie) to… no nie czuję się zadowolony.

A czy w Menedżerze Urządzeń jest jakiś wykryty sprzęt co nie ma zainstalowanych sterowników (prawdopodobnie wadliwe sterowniki) czy też wszystkie urządzenia mają sterowniki a NVidii w ogóle nie ma (uszkodzona karta) ?

W zakładce “Karty Graficzne” jest tylko Intel® HD Graphics 3000.

 

Pobierałem sterowniki do “Chipset”, “VGA (Intel)” oraz “VGA (Nvidia)” gdy miałem Samsungowego Windowsa 7 ale przy Nvidii bunt że nie znalazł zgodnego sprzętu. Do Chipsetu głównie pobierałem bo gdy instalowałem czysty system, przed instalacją intela musiałem pobrać sterowniki do Chipsetu, by zainstalować intela (inaczej mówi że też nie wykrył karty) a potem NVidii (Bo bez intela gadała że nie znalazła sprzętu)

Sorry - ale wszystko wskazuje na uszkodzenie karty. Dla pewności spróbuj jeszcze zainstalować te sterowniki:  http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/113631/pl

Zakładam, że masz oryginalny Windows 7 64-bit.

Akurat Win 10 64-bit więc wziąłem inne sterowniki.

 

Teraz już nic nie rozumiem. SlimDriver postanowił zaktualizować moje sterowniki (nie wykrył NVidii) i zresetował Windowsa. Zamknąłem po tym komputer i po gdy po kilku godzinach włączyłem, bum - NVidia na liście. I działa. Sam nie wiem jak to wytłumaczyć, gdyż pobierane przeze mnie sterowniki dalej się buntowały.