Sterowniki Omega + ATI HD4850- Czy warto dla gracza?

Witam, już od dawna wiedziałem o istnieniu sterowników Omega, ale dzisiaj coś mnie natchnęło :lol: Dzltego pytam, czy te sterowniki (sprzęt w podpisie) dadzą mojemu Radeonowi HD4850 coś więcej niż CCC 9,3 , czy może na odwrót? Czy Omega Drivers nadają się do gier, szczególnie tych nowych tytułów (Crysis, Crysis Warhead, Far Cry 2)? Jakie mają korzyści, a jakie wady? Ostatnie pytanie (opcjonalne :P) jeśli opłaca się przejść na stery omegi to jak poprawnie i dokładnie usunąć stery od ati (obecnie je mam) i zainstalować Omegi?

P.S. Bardzo ważne! Zapomniałbym się spytać, czy obciążają one system w większym, czy w mniejszym stopniu niż CCC i czy mogą powodować spadek wydajności (szybkości) Windowsa XP Home Edition?

Omega to najgorsze zmodyfikowane sterowniki jakie niestety dane było mi w życiu testować.

Najlepsze i niezawodne to:

NGO ATI Modified Driver (niestety ostatnie wydanie jest z marca 2007 więc 4850 nie obsługują):

http://www.ngohq.com/home.php?page=File … n_cat_id=9

n2o modified drivers:

http://radeon.ru/downloads/drivers/#wxp

SKD Radeon Driver:

http://sites.google.com/site/windowsupd … r-home/ati

W szczególności polecam te ostatnie, te modyfikacje powalają na kolana w porównaniu do ati catalyst i co najważniejsze są duuuużo bezpieczniejsze od omeg które niestety są, jak to wynika z mojego doświadczenia, drastycznie zbuggowane i powodują więcej błędów niż dają korzyści.

Jeślli chodzi ote ATI SKD Tweak tool mam 3 pytania:

-Czy w 100% warto zmienić Catalyst na nie?

-Czy są stabilne w grach i czy po ich instalacji podczas grania będę odczuwał jakiś dyskomfort, czy może odwrotnie?

-Czy są stabilne ( wywalają błędy obrazu etc.)?

No właściwie w poprzednim poście odpowiedziałem na te pytania więc no… nie lubię się powtarzać, ale są dobre, nie powodują błędów w grach, warto je zmienić z catalystów, zysk wydajności jest naprawdę wysoki, dochodzi nawet do 40%. 3DMark nie pokaże Ci różnicy, bo 3dmark jest nvidia-friendly. Jeśli będziesz chciał porównać wydajność to zrób to za pomocą programu passmark.

A jak poprawnie przejść z Catalysta na Te stery (instalacja)? Czy coś trzeba ustawiać przy instalacji nowych sterów i czy będę mógł bez problemów (w razie jakby coś nie pasowało) wrócić do CCC?

Wszystko jest opisane na stronie.

Czy ja mam coś z oczami, czy tam są tylko stery do Visty i Win. 7? A XP Home Edition 32bit gdzie?

Zarzuciliśmy support dla windows xp, teraz skupiamy się tak naprawdę na windows 7, a, że sterowniki do visty są w praktyce identyczne no to opisujemy je jako obsługujące jednocześnie vistę i windows 7. Jeśli wydamy sterownik pod windows xp to napewno pojawi się na stronie.

Napisałem maila do twórcy sterów. Okazało się, że pod XP wystarczy zainstalować narzędzie zwane SDK STT Tool. Instalacja tego narzędzia w pełni wystarcza (podobno). Zainstaluję i zobaczymy… :slight_smile:

EDIT: Właśnie dostałem nową wiadomość. Ponoć przed instalacją SDK STT trzeba zainstalować sam Display Driver.