Sterowniki Omega + ATI HD4850- Czy warto dla gracza?

(Keymen3) #1

Witam, już od dawna wiedziałem o istnieniu sterowników Omega, ale dzisiaj coś mnie natchnęło :lol: Dzltego pytam, czy te sterowniki (sprzęt w podpisie) dadzą mojemu Radeonowi HD4850 coś więcej niż CCC 9,3 , czy może na odwrót? Czy Omega Drivers nadają się do gier, szczególnie tych nowych tytułów (Crysis, Crysis Warhead, Far Cry 2)? Jakie mają korzyści, a jakie wady? Ostatnie pytanie (opcjonalne :P) jeśli opłaca się przejść na stery omegi to jak poprawnie i dokładnie usunąć stery od ati (obecnie je mam) i zainstalować Omegi?

P.S. Bardzo ważne! Zapomniałbym się spytać, czy obciążają one system w większym, czy w mniejszym stopniu niż CCC i czy mogą powodować spadek wydajności (szybkości) Windowsa XP Home Edition?

(Spectatorx) #2

Omega to najgorsze zmodyfikowane sterowniki jakie niestety dane było mi w życiu testować.

Najlepsze i niezawodne to:

NGO ATI Modified Driver (niestety ostatnie wydanie jest z marca 2007 więc 4850 nie obsługują):

http://www.ngohq.com/home.php?page=File ... n_cat_id=9

n2o modified drivers:

http://radeon.ru/downloads/drivers/#wxp

SKD Radeon Driver:

http://sites.google.com/site/windowsupd ... r-home/ati

W szczególności polecam te ostatnie, te modyfikacje powalają na kolana w porównaniu do ati catalyst i co najważniejsze są duuuużo bezpieczniejsze od omeg które niestety są, jak to wynika z mojego doświadczenia, drastycznie zbuggowane i powodują więcej błędów niż dają korzyści.

(Keymen3) #3

Jeślli chodzi ote ATI SKD Tweak tool mam 3 pytania:

-Czy w 100% warto zmienić Catalyst na nie?

-Czy są stabilne w grach i czy po ich instalacji podczas grania będę odczuwał jakiś dyskomfort, czy może odwrotnie?

-Czy są stabilne ( wywalają błędy obrazu etc.)?

(Spectatorx) #4

No właściwie w poprzednim poście odpowiedziałem na te pytania więc no... nie lubię się powtarzać, ale są dobre, nie powodują błędów w grach, warto je zmienić z catalystów, zysk wydajności jest naprawdę wysoki, dochodzi nawet do 40%. 3DMark nie pokaże Ci różnicy, bo 3dmark jest nvidia-friendly. Jeśli będziesz chciał porównać wydajność to zrób to za pomocą programu passmark.

(Keymen3) #5

A jak poprawnie przejść z Catalysta na Te stery (instalacja)? Czy coś trzeba ustawiać przy instalacji nowych sterów i czy będę mógł bez problemów (w razie jakby coś nie pasowało) wrócić do CCC?

(Spectatorx) #6

Wszystko jest opisane na stronie.

(Keymen3) #7

Czy ja mam coś z oczami, czy tam są tylko stery do Visty i Win. 7? A XP Home Edition 32bit gdzie?

(Spectatorx) #8

Zarzuciliśmy support dla windows xp, teraz skupiamy się tak naprawdę na windows 7, a, że sterowniki do visty są w praktyce identyczne no to opisujemy je jako obsługujące jednocześnie vistę i windows 7. Jeśli wydamy sterownik pod windows xp to napewno pojawi się na stronie.

(Keymen3) #9

Napisałem maila do twórcy sterów. Okazało się, że pod XP wystarczy zainstalować narzędzie zwane SDK STT Tool. Instalacja tego narzędzia w pełni wystarcza (podobno). Zainstaluję i zobaczymy... :slight_smile:

EDIT: Właśnie dostałem nową wiadomość. Ponoć przed instalacją SDK STT trzeba zainstalować sam Display Driver.