Sterowniki PCI

witam użytkowników. czy ktoś może mi pomóc jak zainstalować sterownik PCI. w panelu sterowania pokazuje mi żółty znak zapytania. próba znalezienia sterownika na płycie CD lub w zasobach sieciowych microsoftu kończy się komunikatem: brak sterowników :frowning:

To najpierw napisz jaki masz sprzęt, m.in. płytę główną, czy masz jakieś dodatkowe karty rozszerzeń itp. I nie zapomnij podać jaki masz system.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Nie pomoże to j/w. @hevet napisał.

windows Home Edition SP 2 co do płyty to nie bardzo wiem, gdzie to sprawdzić, ale cały komputer to dell 760. w szczegółach urządzenia jest taka informacja PCI\VEN_8086&DEV_2E17&SUBSYS_027F1028&REV_03\3&172E68DD&0&1B

Prawdopodobnie jest to : Intel® Remote PC Assist Technology - SOL (COM3)

Odpal narzędzie z tej stronki http://www.intel.com/p/en_US/support/detect

Zainstaluj AIDA32

Otwórz program --> Komputer --> Podsumowanie --> spisz/podaj informacje z pozycji:

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Karta graficzna

–> Karta dźwiękowa

Dzisiaj już chyba więcej nie pomogę - idzie burza :frowning:

niestety intel się zawiesił i mieli i mieli, ale coś przeczytałęm na stronie u nich, że te produkty zostały juz wycofane i nie ma ich w zasobach. czuję, że chyba nic z tego nie będzie. kurde.niezły przypał.

Dodane 12.05.2011 (Cz) 20:12

płyta - dell opti plex 760

mikroukład - nieznane

karta graficzna - SoundMax HD Audio

grafika Intel 4 series