Sterowniki płyty głównej pod windows 8


(Lukaszpwa) #1

Witam mam problem mam płytę asus M4A79XTD EVO. Zainstalowałem windows 8 trial ale nie mogę zainstalować żadnego sterownika z płyty głównej. Nawet ustawienie zgodności nic nie daje pobrane sterowniki najnowsze z neta także nie da się zainstalować. Co zrobić ???

Wywala takie błędy

http://zapodaj.net/80bd9ba13310b.bmp.html

http://zapodaj.net/9fef757a366c7.bmp.html


(Frog) #2

lukaszpwa , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(rgabrysiak) #3

Jeśli instalowanie sterowników w trybie zgodności nie pomaga poczekaj, może producent wyda sterowniki kompatybilne z nowym systemem :wink:


(Lechoslawgmer) #4

1.Windows 8 sam nie potrzebuje wgrywania tych sterowników mi na starszej płycie Asusa wszystko śmiga, jedynie od karty graficznej- AMD już ma nowe sterowniki, nie wiem jak z NVIDIA

2.Pytanie sterowniki pobierałeś z http://support.asus.com/Download.aspx?S ... O&p=1&s=24 ?

a tu do M4A79XTD EVO/USB3 bo nie wiem która płyta http://support.asus.com/download.aspx?S ... sR3spdF1rU

3.Po rozpakowaniu instalatora, Plik setup.exe należy uruchomić w trybie zgodności z Win7,jako administrator.Jako pierwsze instalujesz Chipset.

4.Jeśli nie da rady. Radzę poczekać do premiery systemu dla zwykłych użytkowników i wypuszczenia sterowników pod niego (jeszcze czas). :slight_smile:


(Lukaszpwa) #5

Tak z tej strony ale płyta bez usb 3 jest a windows 8 wiem że działa bo na nim teraz wchodzę ale głosu nie ma sterowniki nie da się zainstalować do karty graficznej są już nowe I działają.


(Michal Widlak) #6

Trzeba poczytać i dokładniej poszukać. Skoro układ dźwiękowy to VIA VT 1708 to trzeba szukać na stronie http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp Dedykowane sterowniki dla Win8 dostępne są od 25 lipca i działają OK.

Sterowniki do chipsetu AMD są na stronach AMD - mimo, że w szukajce nie ma Windows 8, to są sterowniki dla Windows 8.