Sterowniki, po zmianie płyty głównej

Witam!

Zacznę od początku. Stara płyta główna mi wysiadła i postanowiłem kupić nową, lepszą. Tak więc zrobiłem i stałem się posiadaczem płyty ASUS M4A78-VM. Generalnie myślałem, że podłączę wszystko, zainstaluję sterowniki i będzie działać. Niestety tak się nie stało. Z początku zainstalowałem sterowniki z płyty dołączonej do zestawu, wszystko działało przez chwilę i nagle monitor robił się czarny (po zmianie rozdzielczości, bądź otworzeniu Mozilli) - albo system się zacinał całkowicie i wymagał restartu, albo system sam się restartował. Postanowiłem zainstalować inne sterowniki, Omega - do kart ATI. Ten sam problem, rozdzielczość dawała się już zmieniać, ale po chwili pracy system znowu się restartował. Próbowałem już przeinstalowywać system, nie instalować sterowników chipsetu, ściągać najnowsze sterowniki, wymieniłem pastę procesora (myślałem, że procesor się przegrzewa), różne cuda. System jaki instaluję to Windows XP Home. Myślę, że nie ma to znaczenia, no ale spróbuję jeszcze postawić na Professionalu. Ktoś miał podobny problem, jakieś rady?

postaw system od podstaw, następnie zainstaluj z dostarczonej płytki sterowniki powinno działać.

Proszę podać konfigurację sprzętową przed zmianą płyty głównej

Systemy oryginalne ?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Jeśli przeczytałbyś temat dowiedziałbyś się, że już to robiłem.

Tak.

Teraz to już nie mam pojęcia, ale poza płytą nic nie było wymieniane i działało jak należy. Jest taka możliwość, że kupiłem wadliwą płytę? Podejrzewam jeszcze problem z dyskiem twardym, choć to mało prawdopodobne - działał idealnie.