Sterowniki pod WIN 10?

Nie każdy stary zestaw poprawnie pracuje z W10, daj mu W7 64 bitowy i będzie super.

1 polubienie

Skoro masz zabezpieczone swoje dane i profil to jest sens zrobić “czystą” instalację Windows’a 10, bo klucz z “siódemki” pewnie już został zarejestrowany w Microsofcie. Więc sens jest, ale rezultat? Przy “czystej” instalacji proszę kliknąć w instalatorze “Nie ma klucza”.

Wybacz, ale masz dwa skrajne wyjścia: zostać z Windows 7 do czasu kupna nowego sprzętu, albo przesiadka na Linuxa (Manjaro szczerze polecam [mirkoreklama] ). Sprawdziłeś Windows 10, gratuluję odwagi :slight_smile: dziękuję. Nie ma oficjalnych sterowników od NVIDII dla twojego chipsetu (i pozostałych podzespołów na MOBO), więc instalacja Windows 10 to loteria.

Trudno stwierdzić co powoduje zawieszanie się systemu. To Windows. Bez BSOD trudno prorokować co mu nie pasuje (z Linuxem jest łatwiej, albo kernel panic, albo zaśmiecony dmesg/xorg.log/journal) .

Pozdrawiam

Kurde to kiepska sprawa z tą 10 :/, bo 10 raczej lepsza ogólnie do gier itp?

Po upgrade robi się czystą instalację. O czym pisałem nie raz i Drivermax ostatnio dobrze wykrywa sprzęt. Tak więc po czystej instalacji W10, aktywowanej kluczem z W7 i wykonaniu wszystkich aktualizacji z Windows Update można śmiało użyć DM na chipset, sieciówki i itp.

Wrzucam czysta wersje Win 10 z Pendrive’a i zobaczymy czy w ten sposób system tez będzie odmawiał posłuszeństwa.

2 polubienia

Witam.

Jakiś czas temu próbowałem używać Driver Pack Solutions ale gdzieś wyczytałem, że masę badziewia instaluje, a program sam w sobie czerpie garściami ze Snappy Driver Installer.
Pobierasz SDI Lite, uruchamiasz program i zaczyna się pobieranie sterowników z internetu (około 12GB). Po pobraniu uruchamiasz program z folderu gdzie został ściągnięty (jeśli będzie prosić o aktualizację wtedy zajrzyj do folderu Updates czy coś w tym tonie i uruchom program stamtąd).

U mnie działa bez zarzutu

Hej,

Niestety większość programów, które mają automatycznie aktualizować sterowniki, nie jest warta funta kłaków. A ich uruchomienie i zgoda na zainstalowanie “najnowszych” wersji sterowników to proszenie się o kłopoty i uceglenie systemu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Ja się zastanawiam czy jest sens aktualizacji chipsetu na Windows 10. Skoro natywnie ma obsługę intel/amd , a dodatkowe sterowniki potrafią się gryźć.

Hej,

Generalnie jeśli nie mamy w menadżerze urządzeń żadnych nierozpoznanych elementów bądź takich, do których brakuje sterowników, to aktualizację można sobie darować.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Lub nie ma np: problemów z portami USB, to niech pracuje na sterach systemowych W10.

1 polubienie

Mnie zastanawia Magistrala PCI , standardowy podwójny kontroler ide, standardowy kontroler sata ahci, standardowy rozszerzony kontroler pci host do usb. Wiedząc, że są to amd. To czy warto to aktualizować. Czy też warto aktualizować części od intel, jeżeli wu w W10 sam pobiera, ale odrobinę starsze sterowniki.

Wszystko działa jak należy, nie aktualizujesz - działa na sterach W10.

Jak Cię NIE swędzi, to się NIE drapiesz.

2 polubienia

Tylko mi działa z i bez tych sterowników. Ostatnio gorzej było na W7. Ale co nie zmienia faktu, że sterowniki do myszy i klawiatury od MS bezprzewodowej musiałem zainstalować, bo bez tego ani rusz. :slight_smile:

Jak trzeba, to instalujesz i tyle.

2 polubienia