Sterowniki pod WIN 10?

Witam, w jaki sposób mam znaleźć odpowiednie sterowniki pod WINDOWS 10? Które są konieczne. Korzystałem cały czas z WIN 7, ale nie wiem czy do mojego PC są sterowniki pod 10 - Chipset itp, bo to dosyć stary sprzęt.

Jedyne co znalazłem to sterownik do Karty Graficznej.

Zainstaluj HWiNFO i sporządź raport tekstowy - SHORT TEXT REPORT oraz Text LogFile : https://www.fosshub.com/HWiNFO.html
udostępnij go na pastebin.com

https://pastebin.com/NU8vNW7g

Tego drugiego nie mogę coś ogarnąć :confused:

IMO nie powinno być większych problemów.

Masz Chipset nVidia nForce 6100-405/430 - nie ma oficjalnych sterowników producenta do 10, ale trudno powiedzieć czy Microsoft po prostu nie dodał sterowników do repozytorium, musisz zainstalować i sam się przekonać :slight_smile:

To wrzucić tylko do karty ze strony Nvidia?

Tak.

Drivermax spróbuj i zaktualizuj. Ale… darmowa wersja ma limit (2 sterowniki dziennie).

To już lepiej zainstalować driver pack solution

Pobierz sobie tego szkodnika i wyślij logi na dział bezpieczeństwo. Sugerowany przez ciebie programik (DPS) posiada niechciany dodatek, z którym osobiście już walczyłem. Ale w końcu udało się go usunąć. Ale polecam ci, jak chcesz… Mogę tu napisać, że DPS dołącza również do malware group.

Najlepiej ściągać starsze wersje, jeszcze przed zmianą GUI. Poza tym niechciany dodatek można nie instalować tylko trzeba głęboko w programie DPS szukać. Tak to całkiem niezły jest i darmowy

Ten dodatek uaktywnia się podczas działania DPS. Więc po co narażasz innych na zagrożenia, skoro darmowy Drivermax mimo ograniczeń jest już lepszy ? To nie te czasy, gdzie DM bezmyślnie rozwalał systemy.

Teraz nie patrz na to!
Zrób spokojnie upgrade (zaktualizuj) Windowsa 7 do “dziesiątki”, następnie zaraz po tym trochę odczekaj już na “dziesiątce”, aby nowy system pobrał swoje aktualizacje.
Potem sprawdź Menadżer Urządzeń czy są wszystkie sterowniki. Jeśli nie ma wszystkich, to się będziesz dopiero teraz martwił sterownikami i tym jak je znaleźć.
A jak Ci się coś nie spodoba, to wycofasz system z powrotem do “siódemki” w ciągu 10 dni.

1 polubienie

W10 znajdzie sterowniki przez Windows Update. Ale warto zaktualizować pozostały sprzęt. I jak napisałem, Drivermax ułatwi ci robotę. To po co się bać ? To co do większości sprzętu nie ma u producentów na stronach, to W10 sobie uzupełni, a Drivermax wspomoże z aktualizacją. :slight_smile:

Do starego sprzętu zapomnij…

Jasne…

Instaluj W10 1703, potem sprawdzasz menadżer urządzeń i jak coś jest niezainstalowane, to się dopiero martwisz lub szukasz sterowników po identyfikatory sprzętu.

Programy do szukania sterów, to ostateczność.

Takie wynalazki jak Drivemax czy inne automaty narobią więcej problemów, niż rozwiążą problem. Priorytetowym źródłem sterowników jest Windows Update oraz Windows Catalog. W przypadku sprzętu @fonszludozjad prawdopodobnie większość sprzętu zostanie zainstalowana automatycznie po połączeniu z siecią.

2 polubienia

Hmmm… pomyślmy. Mam PC, Laptop, stery zaktualizowane DM i działają stare urządzenia. Jestem jedyny ? xd

Masz szczęście! Po prostu…

Panowie! Po aktualizacji do 10 jest jakaś tragedia. Komputer sie włącza i można go używać przez minutę, a później się zawiesza i nic się nie da zrobić. Co jest na rzeczy?

EDIT: Przywróciłem poprzednią wersje systemu win 7.

Co może być z tą 10?

Pewnie brak sterowników lub sprzęt za stary. Nie każdy komputer znosi Windows’a 10, właśnie z tych względów. Należało szybko zajrzeć do Menadżera Urządzeń i sprawdzić co najmniej tabelę sterowników.
Bywa też, że starsza kompilacja 1607 działa bezbłędnie, a najnowsza 1703 absolutnie nie toleruje starszego sprzętu.

Czyli, że nie ma sensu wrzucać na nowo Windy 7 i robić UPDATE na czystej? Być może ta za bardzo zaśmiecona była, aczkolwiek to chyba niczego nie zmieni?