Sterowniki Pod Windows 7

Witam mam Acera Aspire 1640z wstawiłem sobie do niego 2b ramu i chcę sobie zainstalować Windows 7, zastanawiam się czy sterowniki od tego laptopa będą działać pod 7?? pomoże mi ktoś?

Z informacji zawartych na stronach Acera ten model laptopa nie ma opracowanych sterowników ani dla Windows Vista ani dla Windows 7.

Musisz niestety pogodzić się z tym smutnym faktem.

Pozdrawiam

Z tego co widzę na stronie Acera to laptop na chipsecie 915GM,więc sterowniki do Windows 7 są :smiley: i nawet aero powinno na twojej integrze zadziałać bo jest zgodna z DX9.Podaj dokładniej jakie masz podzespoły, bo na stronie Acera nie bardzo mogę się doszukać, to zobaczymy czy da się skompletować wszystkie sterowniki.

yyy jakie podzespoły masz na myśli? :stuck_out_tongue: wiem że sterowniki mam najnowsze bo ostatnio aktualizowałem programem driver magican jakoś tak

Ściągnij ze strony Microsoftu program sprawdzający kompatybilność kompa.

Mam na myśli dzwiękówke,kartę bezprzewodową,ewentualnie modem bo nie samym chipsetem komputer żyje :smiley:

Jeżeli masz najnowsze sterowniki to po co zakładałeś ten temat?

one są z 2008 bodajże to niekoniecznie muszą mieć wsparcie dla Windows 7

Sterowniki które masz obecnie,bez względu na to z jakiego czasu są nic tu do rzeczy nie mają.Windows 7 to nowy system i potrzebujesz dedykowanych do niego sterowników(często działają też te z Visty).Sterowniki chipsetu 7 instaluje przeważnie swoje i nic tu raczej więcej nie potrzeba.Co do do reszty, jak wcześniej prosiłem, napisz do czego jeszcze sterowników potrzebujesz.

s526t58mo6kldf6phu.jpg

to jest wynik testu doradcy uaktualnienia. jeśli byłbyś w stanie mi pomóc rozwiązać te problemy będę wdzięczny :wink:

Jaki masz układ graficzny?Z tego co widzę w instrukcji ten model był dostępny z:

1.Intel Graphics Media Accelerator 900,który teoretycznie powinien obsługiwać Aero,jednak nie wydano do niego odpowiednich sterowników.

2.ATI Mobility RAdeon X1300,podobna sytuacja, można jednak spróbować sterowników od Visty.

zintegrowany układ grafiki 3D intel® 915GM z Intel® graphics media accelerator 900 maksymalnie 128mb współdzielonej pamięci microsoft ® DirectX ® 9.0 i dwóch niezależnych wyślwietlaczy. Tak jest w instrukcji obsługi

Czyli Windows 7 to nie jest niestety rozwiązanie dla ciebie.Działał pewnie będzie, ale np.AERO nie uruchomisz.

działać działa bo już na nim siedze aero do szczęścia nie jest mi potrzebne :wink: tylko niestety musze uruchamiać wszystkie sterowniki w trybie zgodnośći.

zaktualizowałem wszystkie sterowniki przez system nie programem jednak aero dalej niema. widać tak jak mówisz trzeba czekać na sterownik. napisze maila do intela i acera czy jest w planach wydanie takiego sterownika