Sterowniki Pod Windows 7

(DeXterous) #1

Witam mam Acera Aspire 1640z wstawiłem sobie do niego 2b ramu i chcę sobie zainstalować Windows 7, zastanawiam się czy sterowniki od tego laptopa będą działać pod 7?? pomoże mi ktoś?

(Plgracz) #2

Z informacji zawartych na stronach Acera ten model laptopa nie ma opracowanych sterowników ani dla Windows Vista ani dla Windows 7.

Musisz niestety pogodzić się z tym smutnym faktem.

Pozdrawiam

(Kwalimir) #3

Z tego co widzę na stronie Acera to laptop na chipsecie 915GM,więc sterowniki do Windows 7 są :smiley: i nawet aero powinno na twojej integrze zadziałać bo jest zgodna z DX9.Podaj dokładniej jakie masz podzespoły, bo na stronie Acera nie bardzo mogę się doszukać, to zobaczymy czy da się skompletować wszystkie sterowniki.

(DeXterous) #4

yyy jakie podzespoły masz na myśli? :stuck_out_tongue: wiem że sterowniki mam najnowsze bo ostatnio aktualizowałem programem driver magican jakoś tak

(Alladynek) #5

Ściągnij ze strony Microsoftu program sprawdzający kompatybilność kompa.

(Kwalimir) #6

Mam na myśli dzwiękówke,kartę bezprzewodową,ewentualnie modem bo nie samym chipsetem komputer żyje :smiley:

Jeżeli masz najnowsze sterowniki to po co zakładałeś ten temat?

(DeXterous) #7

one są z 2008 bodajże to niekoniecznie muszą mieć wsparcie dla Windows 7

(Kwalimir) #8

Sterowniki które masz obecnie,bez względu na to z jakiego czasu są nic tu do rzeczy nie mają.Windows 7 to nowy system i potrzebujesz dedykowanych do niego sterowników(często działają też te z Visty).Sterowniki chipsetu 7 instaluje przeważnie swoje i nic tu raczej więcej nie potrzeba.Co do do reszty, jak wcześniej prosiłem, napisz do czego jeszcze sterowników potrzebujesz.

(DeXterous) #9

s526t58mo6kldf6phu.jpg

to jest wynik testu doradcy uaktualnienia. jeśli byłbyś w stanie mi pomóc rozwiązać te problemy będę wdzięczny :wink:

(Kwalimir) #10

Jaki masz układ graficzny?Z tego co widzę w instrukcji ten model był dostępny z:

1.Intel Graphics Media Accelerator 900,który teoretycznie powinien obsługiwać Aero,jednak nie wydano do niego odpowiednich sterowników.

2.ATI Mobility RAdeon X1300,podobna sytuacja, można jednak spróbować sterowników od Visty.

(DeXterous) #11

zintegrowany układ grafiki 3D intel® 915GM z Intel® graphics media accelerator 900 maksymalnie 128mb współdzielonej pamięci microsoft ® DirectX ® 9.0 i dwóch niezależnych wyślwietlaczy. Tak jest w instrukcji obsługi

(Kwalimir) #12

Czyli Windows 7 to nie jest niestety rozwiązanie dla ciebie.Działał pewnie będzie, ale np.AERO nie uruchomisz.

(DeXterous) #13

działać działa bo już na nim siedze aero do szczęścia nie jest mi potrzebne :wink: tylko niestety musze uruchamiać wszystkie sterowniki w trybie zgodnośći.

zaktualizowałem wszystkie sterowniki przez system nie programem jednak aero dalej niema. widać tak jak mówisz trzeba czekać na sterownik. napisze maila do intela i acera czy jest w planach wydanie takiego sterownika