Sterowniki pod Windows XP

Witam. Mam pytanie, bo odnawiam stary sprzęcik, który jest dedykowany pod okienko z tytułu i mam problem z sterownikami do procesora Intel Celeron 420. Na oficjalnej stronie widnieją sterowniki pod windows 7 lub wyżej (albo ja jestem taki ślepy). Czy była ktoś ma jakieś sterowniki do tego procka lub chociaż pod jego zintegrowany układ graficzny na win xp? Z góry dzięki za każdą odpowiedz.

Podaj firmę i model płyty głównej komputera.

Intel wykasował starsze sterowniki ze swojej strony, trzeba szukać gdzie indziej.
Procesor jest z 2007 roku, więc jak najbardziej gdzieś będą sterowniki dla XP, te skończyły się dla modeli z 2012 roku.

Z tego co pamiętam grafika w tamtych czasach może być w czipsecie płyty głównej, a nie w procesorze. Więc istotny jest model płyty, a konkretnie zastosowanego czipsetu. Model czipsetu zazwyczaj jest w nazwie płyty głównej, np. 865G, 915G, 945G. Bez litery G czipset nie ma grafiki, ale też sama płyta nie będzie miała wyjścia na monitor komputerowy.
Trzeba szukać jak najnowszego sterownika dla takiej grafiki, albo może występować pod nazwą “Intel GMA950”.
Potrzebny jest też drugi sterownik, do czipsetu, nosi on nazwę “Intel INF”, oczywiście w wersji dla XP.
O ile to czipset Intela, bo mogły być inne ze swoimi kartami graficznymi, ale wątpię żeby w tym czasie, starsze bardziej.

Sterownik do karty sieciowej i dźwiękowej trzeba poszukać na stronach producentów czipów, po oznaczeniu czipa, prawdopodobnie to będzie Realtek (ale są różne modele).

Szukaj po identyfikatorze sprzętowym, sprawdź go w menadżerze urządzeń.