Sterowniki - producenta, czy Microsoft?

Witam,

 

przekonuje się do Windows 8.1 i zauważyłem że instaluje on sam sterowniki które znajdzie w Windows Update. Stąd moje pytanie, czy ufać tym sterownikom, czy lepiej zainstalować sterowniki ze strony producenta? Laptop Lenovo Y580, W8.1 Pro N. Zawsze wolałem sam instalować i wiedzieć co mam, ale np czytałem opinie że instalacja sterowników USB3 może powodować więcej problemów niż gdybym ich nie instalował bo W8 ma już wsparcie dla USB3.

Do tego dochodzi fakt masy różnych “aplikacji” które instalują się wraz ze sterownikami, a mianowicie panele zarządzania czy inne rzeczy które uruchamiają się wraz z systemem.

Nie wiem czy instalować Intel Rapid Store Technology (dysk SSD)?

 

I to całe przyspieszenie W8 względem W7… jakoś nie czuje różnicy, system startuje w około 14s czyli podobnie jak w W7, a na youtube widziałem że lapek startuje w 7s. Może jakieś ustawienia?, mój jakoś dłużej myśli przed wczytaniem systemu.

 

I pytanie dotyczące powiadomień Poczty z ModernUI - nie wyświetlają mi się powiadomienia w rogu gdy jestem na pulpicie, dopiero kafelek się aktualizuje gdy przełącze na ModernUI.

 

 

jak masz UEFI to np po sformatowaniu dysku na GPT odpaleniu fastbota system u mnie startuje w 8 sek;]

 

a co do tematu to raczej zawsze isntaluje się sterowniki ze strony producenta ;]

 

nie zawsze ze strony producenta laptopa;] czesto na stronach ich nie aktualziują.

 

sterowniki windowsowe to są te podstawowe i z reguły są tylko po to żeby coś działało;] lecz nie w 100%.

 

w windows update czesto instalują się sterowniki producenta. Te windowsowe już masz w systemie z reguły nie trzeba ich pobierać.

 

RST isntaluj to zarządzanie energią sterownik AHCI itp. do tego powiadomienia SMART. wiec sie przydaje. 

 

co do poczty to lepszym rozwiazaniem jest thunderbird moim zdaniem oczywiscie.

Co do poczty - w ustawieniach zapewne musisz włączyć powiadomienia o wiadomościach, domyślnie są wyłączone.

UEFI mam włączone, czy przy instalacji mogę ustawić aby było to GPT? Bo nigdy się z tym nie bawiłem :slight_smile:

Właśnie chodziło mi o te sterowniki sprzętu które instalują się z Windows Update, więc mogę pozwolić systemowi aby je instalował, a reszte samemu dociągnąć (chipset, irst, ahci)?

 

Co do poczty to mam włączone powiadomienia, a mimo wszystko nie wyświetlają się.

z reguły windows update raczej ci nie zainstaluje najnowszej dostepnej wersji.

 

wiec jak zianstalujesz nic sie nie stanie;]