Sterowniki Radeona HD 7600m

Witam, kupiłem preorder Fify 17 i wczoraj po premierze kiedy chciałem odpalić grę na moim laptopie wyskoczył mi komunikat, że moja wersja sterowników kardy Radeon to 15.301 a wymagana do uruchomienia gry jest 16.30 lub nowsza. Wszedłem na stronę producenta i pobrałem plik z tego linku > http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows 10 - 64       < 2 link do pobrania - wersja z 2016r. 
Niestety - komputer uruchomił się ponownie przy instalacji itp, ale nic się nie zmieniło poza tym, że w ukrytych ikonkach na pasku pojawiła mi się opcja “ustawienia karty Radeon”. Wszedłem tam, kolejno w aktualizacje, znalazłem dostępne aktualizacje. Do wyboru były dwie : 16.30 lub 16.7 (beta). Bez względu na to, którą zacznę pobierać po ponownym uruchomieniu komputera po skończonej instalacji mam nadal wersję 15.301… Ktoś wie jak temu zaradzić ? Bardzo bym chciał pograć w grę, za którą wywaliłem ponad 200 zł  - nie ukrywam :wink: System Win. 10. 

Pozdrawiam.

A Windows Update, a co na stronie producenta laptopa za ster? sprawdź

 

Może nowsza wersja steru nie obsługuje Twojej karty - sprawdź opisie sterownika.

 

Widzę, że najnowszy ster od 7700 M?

 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+10±+64

Skoro w AMD Settings po wejściu w “szukaj aktualizacji” wyszukuje dwie dostępne aktualizacje i normalnie się one ściągają + instalują wnioskowałem, że jednak obejmuje to moją kartę graficzną, bo to przecież dla niej są one wyszukiwane w tym programie. Mimo to po “instalacji” i wymaganym ponownym uruchomieniu komputera po wejściu w aktualizacje w “aktualna wersja” pojawia się 15.301, a po wyszukaniu nowych dostępnych aktualizacji wyskakują znowu dwie te same - 16.30 lub 16.7 (beta) - mimo że jedną z nich przed chwilą przecież instalowałem i to ona powinna być aktualną. Kiedy wyszukam dostępnych aktualizacji pojawia się normalnie informacja o ich dostępie również w powiadomieniach Windowsa.

Gdyby się ,normalnie instalowały, miałbyś wersję 16.30… to, że coś się aktualizuje, nie znaczy, że się zaktualizuje.

 

Spróbuj odinstalować obecny ster z pozycji programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i instaluj wersję 16.30.

 

Ale zobacz,co masz za ster na stronie producenta laptopa.

Gdyby się ,normalnie instalowały, miałbyś wersję 16.30… to, że coś się aktualizuje, nie znaczy, że się zaktualizuje.

 

Spróbuj odinstalować obecny ster z pozycji programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i instaluj wersję 16.30.

 

Ale zobacz,co masz za ster na stronie producenta laptopa.

Wg strony producenta mam 15.301.1901.0. Na stronie HP nie ma wsparcia dla Windows 10 dla komputerów kupionych przed sierpniem 2013 (a taki właśnie jest mój) i aktualizacje sterowników w systemie “Windows Update” trzeba robić z poziomu Menadżera Urządzeń (~info ze strony HP). Kiedy próbuję tak zrobić wyskakuje informacja, że mój sterownik (15.301.1901.0) jest aktualny. Co innego podaje właśnie AMD Setting, wg którego są już dwie nowsze wersje sterownika. :confused:

Gdyby się ,normalnie instalowały, miałbyś wersję 16.30… to, że coś się aktualizuje, nie znaczy, że się zaktualizuje.

 

Spróbuj odinstalować obecny ster z pozycji programy, czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart i instaluj wersję 16.30.

 

Ale zobacz,co masz za ster na stronie producenta laptopa np: do wersji 8/8.1 64 bitowego.

Do wersji Win 8.0/8.1 mam  Sterownik graficzny AMD High-Definition (HD) wersja: 8.982.10.1600. Aktualizacja : 28 czerwca 2016

 

Wersja historyczna?

 

Odinstaluj ten ster i spróbuj automatu z AMD, niech wykryje i zainstaluje.

Miałem podobnie, ale odinstalowałem stery od tej samej karty z poziomu “Tryb Awaryjny” programem “Display Driver Uninstaller”, pobrałem stery z WU ver. 16.30 i zainstalowałem stery ze strony AMD (też ver. 16.30) i wszystko działa jak należy :slight_smile:

@meiden77 - co to jest te z “Wu”" i AMD" >? - Mógłbyś podesłać mi linki , lecz pod Win7 >

Ja natomiast mam problem niemalże taki sam , lecz z AMD Radeon 7400M Series , w ADM Settings mam do wyboru te 2 instalacje , aczkolwiek po każdej nadal mam ten sam sterownik 

Parametry to INTEL-i5 , 8 gb ram , WINDOWS 7 - DEMKO FIFY chodziło , o Fifie 16 nie wspominając, bo także fajnie się grało , a teraz nagle kaplica.

Siedzę już 10-tą godzinę nad tym i wszzystko jak krew w piach, HELP !

WU - Windows Update
AMD - producent kart Radeon.

 

 

http://support.amd.com/en-us/download

 

@Cedar Dzięki , aczkolwiek generalnie na tym support.amd.com do Win7 nie pobiera mi tych aplikacji w sensie instalują się niby , na koniec komunikat ,że się zainstalowało to i to , ale dalej zostaje to 15.301…

Z tego co widziałem dla przedziału swojej karty AMD Radeon HD 7400 M Series jest tylko crimson 6.2 - co daje sterownik 5,301 najwidoczniej… , a jeżeli próbuję zainstalować ten z przedziału 7700 to niestety się nieaktualizuje 

@meiden77 Mógłbyś opisać mi jak mam to zrobić na WIn 7?