Sterowniki razer deathadder BE - co powoduje zmiana?

Witam, dziś kupiłem kolejnego razera - deathadder BE. Ściągnąłem sterowniki ze strony producenta, moje pytanie brzmi - co powoduje zmiana zaznaczona na czerwono -

Beztytu322uc6f08_thumb.jpg

Enable X/Y master sensitivity - myślę, że tego ustawiać nie trzeba, po włączeniu mamy ustawione 10/10 i różnicy nie widać, jeśli zmniejszymy np w osi X na 1 a w Y na 10 - myszka odpowiednio szybko chodzi w Y a bardzo wolno w X.

Natomiast na dole mamy Windows Pointer i ACCELERATION - ustawione odpowiednio na 6.5 oraz na 1. Wie ktoś dokładnie co powoduje włączenie tych dwóch opcji lub zmiana tych wartości ?

no to jak sam doszedłeś, X i Y to prędkość przy poruszaniu się po osiach poziomych i pionowych. Windows Pointer to czułość jaką masz ustawiona w ustawieniach Windows, a Acceleration to przyspieszenie. Najlepiej drugą z nich zostawić na 1.

ok, dzięki za pomoc, więc z przyspieszeniem nie radzisz się bawić ? chyba zaznaczenie ON obydwu okien bez zmiany ich wartości poza standardem nie zmienia nic, czyli można je całkowicie w moim odczuciu wyłączyć.

Ustaw sobie akceleracje przykładowo na maxa wtedy zobaczysz różnicę. Z wyłączoną ruch jest bardziej naturalny, odpowiadający ruchowi ręki.

właśnie dla mnie nie ma różnicy, więc pytam, ale wielkie dzięki za odp :slight_smile: