Sterowniki Realtek AC97

Witam, mam problem ze sterownikami do karty graficznej. Sformatowałem dyski i zainstalowałem nowego windowsa i gdy chciałem zainstalowac sterowniki RealtekAc97 resetuje mi sie komputer ( podczas instalacji)

K.dzwiękowwa SiS 7012 Audio Device PCI / Płyta główna ASUS P5SD1FM2/S /

Szerokość magistrali 64-bitowy(a), windows xp SP3

Z góry dziękuje

Sprawdź inne sterowniki:

Link 1

Link 2

Link 3

Niestety nic z podanych nie działa, nadal sie resetuje komputer przy instalacji realtek

Hej,

Nie rozumiem, dlaczego instalujesz sterowniki Realtec’a, skoro sam napisałeś, że posiadasz kartę SiS. Zatem takie sterowniki należy zainstalować.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sciagalem juz kilkanascie sterownikow ale za kazdym razem wyskakuje mi błąd:

-536870397

a potem wyskakuje jak nacisne OK:

Fail to install audio driver for windows XP.

Setup will exit.

Sprawdź jeszcze rozwiązania podane tutaj: http://forum.hotfix.pl/sterowniki/stero … t4481.html

Hej,

Wszystko dlatego, że instalujesz sterowniki do sprzętu, którego nie masz. Sterowniki do Realtec’a instalujemy, gdy taką kartę mamy w systemie. Dla dźwiękówki SiS’a instalujemy sterowniki SiS’a.

:arrow: A nie posiadasz przypadkiem płytki ze sterownikami?

:arrow: Twój komputer to komputer stacjonarny czy laptop?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie posiadam płyty ze sterownikami / komputer stacjonarny / probowałem sterowniki na SiS i tez jakos nie daje rady;/

Hej,

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

Spróbuj kroków, które przedstawiono w tym oraz w tym poście. Sprawdź też poniższe sterowniki:

:arrow: C-Media AC’97 Audio Driver,

:arrow: SiS 7012 Audio Driver.

Pozdrawiam,

DImatheus

Witam, Czy macie jeszcze jakies pomysły co do tych sterowników?? Obszukałem sie juz tego tyle ze ręce opadają, nie mam dzwięku juz od 3 miesięcy ;/ Bardzo prosze o pomoc.

Dodane 29.03.2013 (Pt) 0:03

Witam, Czy macie jeszcze jakies pomysły co do tych sterowników?? Obszukałem sie juz tego tyle ze ręce opadają, nie mam dzwięku juz od 3 miesięcy ;/ Bardzo prosze o pomoc.

Hej,

:arrow: A próbowałeś powyższych kroków?

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: Czy po ściągnięciu plików wypakowujesz je z archiwum nim zaczniesz instalację? Próby instalacji czegokolwiek z wewnątrz archiwum są skazane na niepowodzenie…

Niestety na te pytania nie odpowiedziałeś, a jakby nie patrzeć, są one bardzo istotne.

:arrow: Z jakiego dokładnie systemu korzystasz? Czy nie jest to przypadkiem jakaś jego przerobiona wersja? Takie wersje mają bowiem bardzo często problemu z poprawnym działaniem sprzętu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

1.Tak probowalem wszystkich powyzszych krokow.

2.Nie wiem jak zainstalowac te sterowniki do chipsetu, pobrałem je ale nie wiem jak rozpocząc ich instalacje, poniewaz nie ma w nich pliku ktory zaczyna instalacje.

3.tak po sciągnieciu wypakowuje pliki.

Korzystam z systemu Wndows XP Proffesional, bez zadnych dodatków.

Dodane 01.04.2013 (Pn) 17:03

Dodam że gdy w manadzeze urządzen wybrałem opcje aktualizuj sterownik samo wybrało realtek97, wiec pobrałem folder z tymi plikami, poniewaz nie mam płyty. Przed samym końcem instlacji komputer sam sie zrestetował, a Gdy włączyłem wyskoczyło takie coś

beztytuumqc.png

Uploaded with ImageShack.us

Dodane 03.04.2013 (Śr) 14:40

Jezeli jest ktos kto wie co z tym zrobic Prosze o pomoc!

Hej,

Rozumiem, że nic to zupełnie nie dało… Możemy więc szukać dalej.

:arrow: A mógłbyś na screenie pokazać zawartość wypakowanych do folderu sterowników, o których piszesz?

:arrow: Wrzuć też, proszę, screena z menadżera urządzeń. Pokaż, które z urządzeń są niepoprawnie wykrywane w systemie - czyli mają pytajniki bądź wykrzykniki przy ikonce urządzenia.

:arrow: Service Pack 3 masz, ale czy wszystkie najnowsze aktualizacje też są wgrane?

:arrow: Czy posiadasz zainstalowane Framework’i .NET?

Po prostu w czasie instalacji pojawił się BSOD, co może oznaczać, że sterowniki były błędne, albo w ogóle płyta główna ma uszkodzoną zintegrowaną kartę dźwiękową.

Pozdrawiam,

Dimatheus

beztytuuoys.png

Uploaded with ImageShack.us

56864078.png

Uploaded with ImageShack.us

Sp3 mam ale jak akutalizacje pobrac to nie wiem, net framework2 mam

Cześć

Wystarczy skorzystać z Windows Update.

Hej,

Jeśli chodzi o pierwszy ze screen’ów, to faktycznie masz rację. Nie ma w nim żadnego instalatora sterowników. To oznacza, że konieczna jest instalacja z wykorzystaniem menadżera urządzeń. Klika się po prostu na dane urządzenie i wybiera z menu kontekstowego opcję aktualizacji sterowników, a następnie w kreatorze zaznacza się zaawansowaną aktualizację i wybiera ścieżkę do sterowników. Aczkolwiek w tym przypadku sterowniki dotyczą tylko i wyłączenie portu graficznego AGP oraz - prawdopodobnie - zmiany stanu działania portów USB w czasie uśpienia komputera. Nie ma to więc żadnego związku z problemami dźwiękowymi.

W przypadku drugiego screen’a nasuwa się podobna kwestia. Czy próbowałeś takiej właśnie instalacji sterownika? Wybierasz kartę dźwiękową i z menu polecenie aktualizacji sterowników, a w następnym z kroków podajesz ścieżkę do wypakowanych sterowników, które podawałem w jednym z poprzednich postów.

Aktualizowałeś system z jego pomocą?

Przydałby się jeszcze 1.1 i 3.5.

Pozdrawiam,

Dimatheus