Sterowniki Realtek, problem z instalacją

Witam, usiłuję zainstalować sterowniki do dźwięku Realteka. Niestety, wszystkie moje próby kończą się fiaskiem. Próbowałem R2.81. R2.80, R2.74, szukałem po samym chipsecie (ALC880) i albo wywala błąd -0001 albo się instaluje, ale dźwięku dalej nie ma. Próbowałem przez programy typu Driver Booster czy SlimDriver i również bez skutku. System - Windows 8.1. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Ściągałeś stąd ? http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Tak, pobierałem 3 wersje z tej strony i nic. Odinstalowałem sterowniki w menedżerze urządzeń i też nie pomogło.

Screen z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią kontrolery wideo i gier.

Co to za sprzęt?

Wrzuć identyfikator sprzętowy tej karty:

PPM na karcie i właściwości i szczegóły i rozwiń właściwość i przestaw na identyfikatory sprzętu i z pola wartość kopiuj i wklej tu całość.

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0880&SUBSYS_1043D601&REV_1008

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0880&SUBSYS_1043D601

A co to za płyta główna? lub laptop?

Edit:

Spróbuj wersję 2.75, instaluj jako Administrator i jak coś w zgodności z W7.

http://www.instalki.pl/sterowniki/download/Karty_Dzwiekowe/Realtek/Realtek_High_Definition_Vista_7_Driver.html

Ale najpierw usuń te niedziałające stery + czyszczenie systemu Ccleanerem, restart i próbuj.

A WU nic nie znalazł, a co pokazuje PPM na tej karcie i aktualizuj…i niech szuka sterów w sieci?

Zainstalowane, dalej nie działa.

Windows Update mówi, że wersja jest aktualna.

Co to? podejrzewam, że to stare jak świat? i tu problem.

Tak, jest to stary sprzęt, Asus P5LD2-FM/DH. Jednak miałem na nim wszystkie Windowsy od XP w górę i nigdy problemu ze sterownikami nie miałem.

Komputer mam już 11 rok i pobierałem dedykowane do płyty, ostatnie z 2012 roku.
Na podanej stronie realteka znalazłem realtek high definition audio codec z 2014 dla XP 31MB. Pobrałem elegancko. Zainstalowałem. Winpatrol plus zareagował i musiałem mu trzykrotnie zezwalać, dopiero wtedy dopuścił restart.
Dźwięk mam extra - tylko cieszyć uszy.

Zdaje się, że w tym przypadku, jakaś ameba bruszy w systemie, albo jest inny problem z wizard instalation - coś może przeszkadzać - jakiś tuneup, albo av…

A jakie czerwone błędy instalatora w podglądzie zdarzeń dot próby instalacji realteka? Wrzuć tu tekst błędu - znajdziesz we właściwościach.

Dodam, że można uruchomić windows 7 w trybie administratora i próbować instalacji w tym trybie. Raz miałem przypadek, że przez sunrise seven przełączyłem się i problem z instalacją jakiegoś programu odbył się bezboleśnie… Windows 8.1 pewnie ma taką opcję uruchamiania…

No może w końcu karta umarła?

Edit:

Ten, ostatnia szansa na sukces?

http://www.realtek.cz/realtek-download.php?realtek=ALC882&system=5

Wróciłem do tematu. Zaktualizowałem system do W10 i R2.72 poszła bez problemu, dźwięk działa. Dzięki za pomoc.