Sterowniki SATA Toshiba Satellite L40-14D

(Mr Paul) #1

Zakupiłme wczoraj Satellite L40D-14D, jest to wersja bez systemu, chciałem zainstalować Win XP, ale niestety nie widzi dysku. Probowalem juz dodac sterowniki ze strony Intela, poprzez nLite. Nie pomogło :frowning: Probwalem zainstalowac dysk poprzez DiscWizard, ale tez dalej XP go nie widzi. Czy może mi ktoś pomóc ?

(JNJN) #2

Temat poruszany wielokrotnie - poczytaj na Forum - może jest opcja w biosie jak w HP.

TU

(Mr Paul) #3

Temat tak, poruszany, w biosie opcji brak, sprawdzałem już. Przeszukałem już na forum wcześniej. Nic nie pomogło. Ale dzięki za pomoc. Miło. Pozdrawiam.

(JNJN) #4

Napisz do serwisu lapa lub do pomocy, może coś doradzą.

(Mr Paul) #5

Już napisałem, czekam na odpowiedź właśnie. Poprzednio jak miałem L40-139 poszło bez problemu, dlatego mnie to zaskoczyło trochę :confused: Ewentualnie myślałem o zainstalowaniu systemu na zewnętrznym dysku i sprawdzenie poprzez Everesta. Dam znać jak mi się uda.

(system) #6

Sprawdziłem stronę Toshiby, faktycznie tego laptopa traktują po macoszemu.

Sterowniki w opisie większości tylko do Visty, ale jak ściągniesz i poczytasz, to są do większości systemów.

Jeśli Ci się nie spieszy faktycznie napisz maila, podeślą Ci linka do sterowników. Mnie niejednokrotnie udało się w ten sposób zdobyć sterowniki do starych płyt głównych gdzie sterowniki były nie do zdobycia.

Jeśli chcesz mieć satysfakcję i zrobić samemu musisz po prostu próbować. Są dostępne na stronie Toshiby stery do chipsetu tego laptopa (965M). Rozpakuj i zintegruj odpowiednie pliki z instalką XP za pomocą nLite i próbuj. Jak nie to strona Intela, choć nie przychodzi to łatwo, można tam znaleźć wszystko.

Temat jest do zwalczenia ale potrzeba trochę czasu i cierpliwości. Pozdrawiam

(Tomi1788) #7

Sama integracja sterowników w nlite nie pomoże. Należy tak zrobić, żeby sterowniki były widoczne dla systemu na samym początku ładowania się instalatora. Pamiętacie napewno problemy, że trzeba było przy niektórych płytach głównych wkładać dyskietkę i przy starcie ładować dodatkowy sterownik do kontrolerów RAID. Odnośnie laptopów Toshiby mój kolega miał w/w problem. Należy skopiować na dysk nlitem instalkę wina xp i zmodyfikować plik konfiguracyjny "txtsetup.sif" z katalogu i386 oraz dorzucić pliki sterownika do katalogu i386. Pliki te znajdziesz w katalogu ze sterownikami storage od intela f6flp\ICH8M_32bit .Oczywiście trzeba zintegrować sterownik w nlite, żeby nie okazało się później, że brakuje sterownika. W pliku "txtsetup.sif" należy poszukać po kolei wystapień tekstu np "Si3112r". Linijka którą dopisujesz:

iaAHCI = "Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller (Mobile ICH8M-E/M)"

(system) #8

Wszystko dobrze tylko po co w takim razie jest w nLite opcja "dodaj sterowniki trybu tekstowego'.

Ta sekcja służy właśnie temu i nie trzeba nic kombinować, edytować itd.

Jak napisałem, zintegrować i próbować. W razie wątpliwości czytać helpa do nLite.

Pozdr.

(Tomi1788) #9

Zobacz czy Toshiba nie udostępniła BIOS-a zgodnego z winem xp

(Strus342) #10

:x

(Cuba1982) #11

He ja pół roku się głowiłem co zrobić bo miałem tego lapa z vistą oryginalna i nie szło jej wywalić ale zainstalowałem linuxa a potem xp i wszystko poszło gładko, i nie miał już problemów ze znalezieniem dysku

(Robertszkola) #12

Instrukcję ze strony Toshiby czytałeś?

http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... anguage=42