Sterowniki SATA


(Patrykrychlik) #1

Witam.

Potrzebuje dodać sterowniki SATA do windowsa xp dla programu Nlite. Sterowniki chce dodac dla laptopa TOSHIBA Satelitte A300 1MT PSAGCE, a nie wiem dokladnie ktore mam wybrac zeby pozniej nie bylo problemow. Które mam wybrac z listy po wspisaniu danych o laptopie. http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... service=CE

Proszę o pomoc.


(Piotrkijak) #2

Po co się pytać - wystarczy trochę się wysilić, wjeść w menedżer urządzeń i już wiesz jaki masz kontroler dysku. Teraz uruchamiasz przeglądarkę, wchodzisz na http://www.google.pl, wpisujesz nazwę kontrolera i xp drivers i już masz. Laptop jest na na chipsecie Intela, tak więc może jakieś intel matrix storage przypasują.


(Patrykrychlik) #3

tylko ze ja nie robie tego na tym laptopie. http://downloadcenter.intel.com/SearchR ... +Driver%22 sciągam z tad to wszytskie sa exe, przy ktorych program winImage wyrzuca błąd. A jak już jest zip, to Nlite nie widzi pliku potrzebnego.


(system) #4

Jeśli w nLite do zrzutu płyty instalacyjnej XP-ka dodasz Service Pack 2 (i ewentualnie SP3), to będziesz miał zintegrowane z instalatorem sterowniki SATA (pochodzące z Microsoftu) działające na Twoim (i każdym innym) laptopie. Do integracji nie musisz szukać ich osobno. Po zainstalowaniu XP-ka możesz ewentualnie je uaktualnić wersją fabryczną z plików .exe.


(Yogmaster) #5

Poszukaj na stronie HP, bo w ich laptopach było dużo z tym problemów.

Ściągasz plik *.exe ze sterownikami i uruchamiasz, on się gdzieś tam wypakuje. W nLite zaznaczasz dodawanie sterowników do dysku instalacyjnego i wskazujesz mu ten folder, gdzie wypakowały sie pliki.