Sterowniki SCSI - ponowna instalacja

Witam.

Nie znam sie za bardzo na tych sprawach i mam mały problem. Otóż po deinstalacji Alcohola zniknęły mi z menadżera urządzeń sterowniki SCSI/RAID (czy jakoś tak) i nie mam pojęcia co zrobić żeby je z powrotem zainstalować, a bez nich nie moge zrobić virtualnych napędów ani nawet uruchomić daemon tools’a. Mam płytę ze sterownikami do płyty głównej ale jest tam dużo folderów i nie wiem co zainstalowac. Moja płyta to MSI P31 Neo-F. Gdy wkładam płytę ze sterownikami wyskakuje mi menadżer urządzeń i jest tam sterownik SCSI/RAID (właściwie to kontroler) i pisze że nie można zaaktualizować sterownika ponieważ trwa proces jego usuwania i nalezy uruchomić komputer ponownie. I tak jest w kółko…

Jeśli ktoś mógłby mi powiedzieć co robić byłbym bardzo wdzięczny.

Pobierz sterowniki do chipsetu płyty głównej ze strony producenta, dokładnie STĄD.

Instalowałem to już i nic nie pomogło. Dokładnie mówiąc kontroler zniknął mi z menadżera zadań po odinstalowaniu Alcohola. Teraz zainstalowałem najnowszego daemona, ale gdy go otwieram wyskakuje błąd że nie można załadować adaptera i że trzeba zresetować. I właśnie po tym błędzie w menadżerze zadań pojawia się kontroler SCSI/RAID ale jest przy nim wykrzyknik w żółtym kółeczku i nie można ani aktualizować sterowanika, ani przywrócić-dosłownie nic. Wyskakuje tylko komunikat że nie można nic zrobić ponieważ sterownik jest w trakcie usuwania i potrzebny reset. I tak jest w kółko…

Uruchomiłeś ponownie komputer ?

Odinstaluj z Menadżera Urządzeń kontroler SCSI/RAID i uruchom ponownie komputer.

Tak uruchomiłem i odinstalowałem i znowu uruchomiłem. Mógłbym tak robić ciągle ale to nic nie daje.

Próbowałem też ręcznie dodać kontroler przez kreator dodawania sprzętu, ale wszystkie kontrolery z listy, która sie pokazała, nie działają poprawnie. Nie mam zielonego pojęcia czemu tak jest :?

damianu1988 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif