Sterowniki Sigmatel AudioSTAC9758 nie instalują się ponownie

Witam.

Mam problem ze sterownikami dla Sigmatel Audio for STAC9758 , na płycie głównej Fujitsu-Siemens D1675.

Chcąc przeinstalować sterowniki na inne, po ówczesnym odinstalowaniu sterowników przez Menadżer Urządzeń i ponownym uruchomieniu komputera, nie chcą się instalować żadne a nawet te same co były sterowniki.

Dodam że to jest dosyć stara płyta główna. I sterowniki np. dla dźwięku instaluje się przez menadżer urządzeń jeśli nie ma instalatora zwykłego.

Ciągle prosi mnie o plik STAC97.sys z AC97 WDM SigmaTel Driver Disc. Daję ścieżkę do tego pliku ale nadal to samo.

Nawet na innych sterownikach jak chcę zainstalować. Po czym wyskakuje końcowy komunikat kreatora aktualizacji sprzętu o niepowodzeniu instalacji typu: Urządzenie podłączone do komputera nie działa.

Jak może nie działać. Nigdy nie miałem takiego problemu ze sterownikami jak grywam, a tu nagle taka niespodzianka.

Pomyślałem że trzeba wyczyścić kompletnie system z pozostałości po sterownikach, zwłaszcza Rejestr, ale na tym etapie jestem spalony.

Nie wiem jak wyczyścić rejestr po sterownikach i ścieżkach jakie prosi. A formatować system dla sterowników to delikatna pomyłka.

Wiecie może jak ten fant naprawić. Moja paleta możliwości się wyczerpała.

Jaki system ? A nie można przywrócić ich, bo jak pamięć mnie nie myli jest taka opcja.

Nie mogę przywrócić.

Już prawie każdą jaką mogłem możliwość sprawdziłem.

System Windows XP Pro SP3

Przywracanie systemu jak by ktoś pytał jest wyłączone (po delikatnej optymalizacji systemu i wyłączeniu zbędnych usług).

Spróbuj spod trybu awaryjnego i spod konta administratora.

Na chwile obecną z konta Administratora, nadal nie ma efektu. Ciągle to samo.

Tak wygląda komunikat końcowy, co oczywiście o nim pisałem, jeśli ktoś nie doczytał.

Schowek02.png

Jest to zintegrowany dźwięk, jak by ktoś pytał. I jak on może nagle nie działać.

Ściągnąłem z 5 programów do czyszczenia rejestru (te lepsze), ale chyba nie udało im się wyczyścić pozostałości całkowitej po tych sterownikach. A ręcznie nie potrafię tego zrobić.

EDIT.

W trybie Awaryjnym ciągle to samo.

EDIT.

To tak jak by instalator aktualizacji sterowników poprzez menadżer urządzeń ciągle prosi mnie o plik z “ścieżki” która już nie istnieje.

I teraz jak wymazać to mu całkowicie z pamięci… ?

Dźwięk normalnie działa pod systemem czy nie ? Jak coś to zobacz jeszcze na jakimś linuxie LiveCD, najlepiej Knoppix, jeśli tam nie zadziała i na innych typu Ubuntu Live jedna ze starszych wersji to może coś z dźwiękówką jest nie tak, odłączona w biosie, albo po prostu padła.