Sterowniki Sony Vaio SVE14A1V1E windows 8.1

(Sebastian Urbanski) #1

Witam, przechodzę z 7 na 8.1.. Mam problem z driversami, tutaj pełna specyfikacja laptopa http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/SVE14A1V1E/list 

(system) #2

To oznacza, że system zainstaluje odpowiednie sterowniki z instalatora. Natomiast pobierz i zainstaluj “ręcznie” pozostałe dwa-trzy publikowane na tej stronie: http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/SVE14A1V1E/list#os3 czyli WLAN i Bluetooth.

(Sebastian Urbanski) #3

Ok, dzieki za szybką odpowiedz. WLAN zainstalowałem i dziala, ale laptop w ogole nie widzi bluetooth ;/

(system) #4

Sprawdź wobec tego Menadżer Urządzeń! Czy są tam jakieś żółte znaczki?

Może trzeba też pobrać i zainstalować VAIO Control Center? Jest tam oprogramowanie na tej stronie. Zaznaczam, że nie znam akurat Vaio.

(Sebastian Urbanski) #5

Sa przy Base System Device (location PCI bus 3, device 0, function 1) oraz Unknown device (location on Intel® HM76 Express Chipset LPC Controller - 1E59)

(system) #6

Spróbuj jak wyżej piszę! Będziesz chyba musiał podać na forum ID tych brakujących urządzeń, jeśli ten Control Center nie wystarczy. Warto też uruchomić systemowy Windows Update (przy czynnej sieci) i sprawdzić, czy - poza aktualizacjami systemu - nie zaproponuje odpowiednich sterowników.

(Sebastian Urbanski) #7

A co powiecie zeby ręcznie zainstalować sterowniki które sa na win7 i 8?

Sony pisze “Należy sprawdzić, czy dla posiadanego modelu komputera VAIO są dostępne sterowniki. Jeśli zainstalowanym fabrycznie systemem operacyjnym jest system Windows 7, można oczekiwać, że większość sterowników obsługujących system Windows 7 będzie działać w przypadku wersji handlowej systemu operacyjnego Windows 8.”  

(system) #8

Te urządzenia powinny być zainstalowane przez sam system Win8.1 podczas jego instalacji lub zaraz po (Windows Update), gdyby w czasie instalacji systemu laptop był połączony kablowo (LAN) z internetem.

(Sebastian Urbanski) #9

Wszystko ogarnąłem. Mam problem tylko z klawiszami funkcyjnymi. Kombinacja na wyciszenie, zgłaszanie i ściszanie dzwięków działa(FN+F2, FN+F3 i FN+F4) i to by było na tyle z działających. NIE działają kombinacje na przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu (FN+F5 i FN +F6), blokada touchpada (FN+F1), przełączanie dodatkowych ekranów (FN+F7), zminiejsza i zwiekszanie “lupa” (FN+F9 i FN+F10) oraz przejście w tryb uśpienia (FN+F12).