Sterowniki Sony Vaio SVE14A1V1E windows 8.1

Witam, przechodzę z 7 na 8.1… Mam problem z driversami, tutaj pełna specyfikacja laptopa http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/SVE14A1V1E/list 

To oznacza, że system zainstaluje odpowiednie sterowniki z instalatora. Natomiast pobierz i zainstaluj “ręcznie” pozostałe dwa-trzy publikowane na tej stronie: http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/SVE14A1V1E/list#os3 czyli WLAN i Bluetooth.

Ok, dzieki za szybką odpowiedz. WLAN zainstalowałem i dziala, ale laptop w ogole nie widzi bluetooth ;/

Sprawdź wobec tego Menadżer Urządzeń! Czy są tam jakieś żółte znaczki?

Może trzeba też pobrać i zainstalować VAIO Control Center? Jest tam oprogramowanie na tej stronie. Zaznaczam, że nie znam akurat Vaio.

Sa przy Base System Device (location PCI bus 3, device 0, function 1) oraz Unknown device (location on Intel® HM76 Express Chipset LPC Controller - 1E59)

Spróbuj jak wyżej piszę! Będziesz chyba musiał podać na forum ID tych brakujących urządzeń, jeśli ten Control Center nie wystarczy. Warto też uruchomić systemowy Windows Update (przy czynnej sieci) i sprawdzić, czy - poza aktualizacjami systemu - nie zaproponuje odpowiednich sterowników.

A co powiecie zeby ręcznie zainstalować sterowniki które sa na win7 i 8?

Sony pisze “Należy sprawdzić, czy dla posiadanego modelu komputera VAIO są dostępne sterowniki. Jeśli zainstalowanym fabrycznie systemem operacyjnym jest system Windows 7, można oczekiwać, że większość sterowników obsługujących system Windows 7 będzie działać w przypadku wersji handlowej systemu operacyjnego Windows 8.”  

Te urządzenia powinny być zainstalowane przez sam system Win8.1 podczas jego instalacji lub zaraz po (Windows Update), gdyby w czasie instalacji systemu laptop był połączony kablowo (LAN) z internetem.

Wszystko ogarnąłem. Mam problem tylko z klawiszami funkcyjnymi. Kombinacja na wyciszenie, zgłaszanie i ściszanie dzwięków działa(FN+F2, FN+F3 i FN+F4) i to by było na tyle z działających. NIE działają kombinacje na przyciemnianie i rozjaśnianie ekranu (FN+F5 i FN +F6), blokada touchpada (FN+F1), przełączanie dodatkowych ekranów (FN+F7), zminiejsza i zwiekszanie “lupa” (FN+F9 i FN+F10) oraz przejście w tryb uśpienia (FN+F12).