Sterowniki soundmax i płyta główna

Witam

Przedwczoraj w trakcie siedzienia na komputerze wyłączyli mi prąd, przez co uszkodziły się jakieś pliki systemowe. Chciałem po prostu je nadpisać z płyty z windowsem xp, ale jedyna możliwość jaka mi się pojawiła to zainstalowanie go jeszcze raz na którejś z partycji. Męczyłem się ze znalezieniem na to odpowiedzi około godziny, po czym stwierdziłem, że nie mam nic ważnego na kompie, więc zrobiłem formata c: i zainstalowałem od nowa windowsa. Nie pomyślałem jednak, że nie mam płyt ze sterownikami ani żadnej kartki w wypisanymi nazwami kart, płyty głównej itp. Format skasował mi wszystkie dane i oczywiście sterowniki. Komputer wolno chodził, a renderowanie czegokolwiek szło wolno. Everest nie wykrył mi niczego, ale przypomniałem sobie model karty graficznej, a razem z tym wykryło mi płytę główną.

W tym miejscu mam dwa pytania. Czy muszę instalować jakieś sterowniki do płyty głównej? Niby wykasowało mi wszystkie, ale po wgraniu sterowników do karty graficznej i sieciowej komp chodzi normalnie jak przed formatem, a dodatkowo nie mogę ich nigdzie w sieci znaleźć.

Drugie pytanie, a właściwie problem dotyczy sterowników do karty dźwiękowej. Jest ona zintegrowana, format wykasował mi do niej sterowniki, nie mam nigdzie zapisanej jej modelu, a everest nie wykrywa jej. Pamiętam jedynie, że nazywała się soundmax i bodajże hd audio, ale wpisywałem to w googlach i nie mogłem znaleźć. Proszę o pomoc w znalezieniu jej modelu i ewentualnie podanie bezpośredniego linku do sterownika, bo szukałem już pół dnia i nie mogłem znaleźć

Mój sprzęt:

Płyta główna Asus M2000N Series Notebook

AMD Athlon 64 Processor 3200+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz

2048MB RAM

DirectX 9.0c

NVIDIA GeForce 8400GS, Integrated RAMDAC, 1024.0MB

Monitor Plug and Play

Karta sieciowa REALTEK 11n USB Wireless Lan

Pozdrawiam

Szukaj na stronie producenta…http://support.asus.com.tw/download/dow … uage=pl-pl

Pozatym Windows Update powinno coś znależć.Masz Service Pack 2 i 3…?

Płyta główna Asus M2000N Series Notebook…czy to jest laptop,czy stacjonarny ?

To jest Windows SP3, a maszyna stacjonarna