Sterowniki systemowe - problem z ich identyfikacją

Witam. Podczas analizy systemu pod kątem jego sterowników w różnych narzędziach i programach identyfikujących, zauważyłem pewne różnice w ich wskazaniach. I dlatego proszę o jakieś wskazówki odnośnie tego.

I tak narzędzie Autoruns > zakładki Everything i Drivers pokazuje pewną ilość sterowników. Pokażę to na screenie: klik

Inne zakładki np. ImageHijacks czy Known DLL’s i inne w ogóle nic nie pokazują. Być może dlatego, iż Autoruns ściągnąłem jako pojedynczą aplikację, bez całego pakietu Sysinternals Suite , tego nie wiem ?

Ale już bardziej zaawansowany program Comodo Cleaning Essential w narzędziu Comodo Autorun Analyzer , pokazuje tych sterowników znacznie więcej niż Autoruns. Tylko, że są to elementy oznaczone jako File not found, a ja nie wiem dlaczego tak, żadnych sterowników nie instalowałem ani nie odinstalowywałem. Ani w ogóle nic z nimi nie robiłem. To są przykładowe screeny z tego: tutaj, i tutaj Ale to są tylko przykłady, jest ich tam znacznie więcej.

Tymczasem program System Information for Windows pokazuje jeszcze jakby coś innego, te sterowniki które w CAA są oznaczone File not found tutaj są wyłączone i zatrzymane. Screen: klik Również są to przykłady, których jest o wiele więcej.

Więc pytam: z czym mamy tutaj do czynienia ? Czy to są jakieś mankamenty systemu ? Czy po prostu są to sterowniki, które mogłyby być, ale nie są ?

Swoją drogą jeśli tak, to czy i one powinny tam być zainstalowane ?

Nie mam z tym żadnego problemu czy występujących objawów w komputerze, pytam tak tylko z przezorności.

Ponadto chcę również zapytać gdzie najlepiej sprawdzić czy wszystkie sterowniki systemu i sprzętu są zaktualizowane, i jak je aktualizować jeśli taka potrzeba ? Wiem, że jedną z możliwości może być systemowy Menedżer urządzeń.

A czy poza tym jeszcze jakieś inne sposoby ?

  1. Windows Update (wszystkie sterowniki systemowe i częściowo sprzętowe) - wszystkie komputery.

  2. Strony firmowe www płyty głównej i strony firmowe kart rozszerzeń PCI (dla komputera stacjonarnego).

  3. Strony firmowe dla laptopów.