Sterowniki - to za sprawą XP?

Witam!

Dziś zainstalowałem sobie Windows 7 na oddzielnej partycji. Na komputerze mam również XP’ka. Uruchamiam system, już przygotowywuje się do wkładania płyty z starownikami. A tu miła niespodzianka, niczego nie musiałem instalować. To za sprawą XP? Chciałbym to wiedzieć. rykendo

XP nie ma tu nic do rzeczy.

Windows 7 jest dość bogaty w sterowniki a czego nie ma to sobie pobierze z windows update

Wiele osób przeżyło to miłe zaskoczenie.

Może ja omówię to jaśniej.

Instalator systemu Windows 7 przy etapie Completing installation wykrywa wszystkie urządzenia które są podłączone do komputera i wbudowane w komputer (karta dźwiękowa, płyta główna, karta graficzna, karta sieciowa itd.). Po wykryciu tych wszystkich urządzeń instalator instaluje do tych urządzeń odpowiednie sterowniki. W przypadku karty graficznej po wykryciu jej i zainstalowaniu do niej sterowników instalator automatycznie dopasowuje odpowiednią rozdzielczość. Jeżeli instalator systemu Windows 7 nie zainstaluje niektórych sterowników automatycznie, to po prostu wejdź w Windows Update i tam zainstaluj resztę sterowników.

Po prostu instalator systemu Windows 7 nie bierze sterowników z XP/Vista, tylko instaluje je automatycznie.

PS. Jestem miło zaskoczony tą niespodzianką, że instalator Windows 7 instaluje sterowniki automatycznie :o

Ja również :wink: Dzięki za odpowiedzi!