Sterowniki touchpad Lenovo ideapad 320-ast (80xv)

Witam.

Od kilku dni nieustannie poszukuje sterowników touchpada. Przeczytałem wiele tematów, instalowałem już różne sterowniki, straciłem na to masę czasu. Bez skutku ;/ Przy instalacji znalezionych sterowników w menadżerze urządzeń pokazuje sie nota o dodanym urządzeniu, lecz ono nie działa.
System to Win 7Pro 64 bit SP1
Sterowniki(chipset, grafika itp) są zainstalowane.
Laptop Lenovo ideapad 320-ast 80xv
procesor amd A9 7th GEN
grafika amd r5 420

  1. Opis urządzenia
    Intel® Serial IO Multi-touch Miniport Driver

  2. Identyfikator sprzętu
    ACPI\ELAN060C
    *ELAN060C

  3. Zgodne identyfikatory
    PNP0C50

Z góry dziękuje :slight_smile:

Wydaje mi się, że przyczyną jest “zmuszenie” tego modelu laptopa do pracy z Windows’em 7, podczas gdy firmowo dedykowanym systemem jest Windows 10/64-bit.

Wydaje mi się że Lenovo nie wspiera win 7 na nowych urządzeniach bo po co. W sieci jest sterowników do woli na podobne modele ideapad’a 320 z win 7. Myśle że szukanie sterowników po modelu laptopa nie za dużo pomoże. Trzeba sie bardziej skupić na samym modelu touchpada, identyfikatorze sprzętu.
Nie mam pojęcia dlaczego to nie działa. Co dziwne przy instalacji tych :
https://www.driveridentifier.com/scan/synapticsr-i2c-miniport/driver-detail/8EC09B698220430B8011D617FC3221AE/3286018/fe38b783f6b16302ccc420b79765637f/995994584/ACPI-PNP0C50
sterowników pokazuje i sie takie okno (jakby wszystko było cacy) : 3

nie mam pojęcia o co chodzi ;/

Chodzi cały czas o to, o czym pisałem wyżej. Zainstaluj Win10/64-bit i po problemie, a laptop też “odżyje”.

Z całym szacunkiem, ale chciałbym skupić sie na rozwiązaniu mojego problemu w Win 7.
Znalazłem coś takiego :
https://www.mail-archive.com/linux-kernel@vger.kernel.org/msg1337778.html
Chciałbym żeby mi to któs wytłumaczył gdzie mam to wpisać wkleić i co mam z tym w ogóle zrobić.

Będe bardzo wdzięczny :wink:

Czy już sam fragment “linux-kernel” w linku, który podałeś, nie wzbudził twoich wątpliwości?

Co do problemu, to stoję przed podobnym. Chcę kupić laptopa, ale wszystkie mają ten #$!%$# Windows 10 i na stronach producentów nie ma co liczyć na sterowniki dla Windows 7. Myślałem już o instalacji Minta i zwirtualizowaniu Windows 7 HP BOX, który kupiłem kiedyś do jednej stacjonarki.

Ogólenie komuś pomogły sterowniki chipsetu, lecz po ściągnięciu ich jeszcze raz problem pozostał ;/
Nie mam już pomysłu na to ;/