Sterowniki urządzeń wejściowych USB

Hej.
Ostatnio złożyłem nowy komputer i chciałbym przerzucić parę zdjęć z telefonu na komputer,jednakże tutaj pojawia się problem. Mianowicie komputer nie wykrywa telefonu,gdy jest połączony kablem USB. W internecie wyczytałem,że jest to wina sterowników,no to postanowiłem je zaktualizować,ale nie mogę ich nigdzie znaleźć.
Proszę pomóżcie !!!

Sterowniki ma system i sprawdzaj na portach USB2.0 - czarne. Jak stacjonarka na tylnych portach.

Bardziej niekompatybilny telefon z Twoim system lub używasz nieoryginalnego kabla USB do telefonu.

  1. Co to za model telefonu?
  2. system w komputerze też się przyda.
    Jest wiele trybów w jakich może się łączyć telefon z komputerem
  • jako urządzenie pamięci masowej - sterowniki powinny być od xp w górę.
  • jako urządzenie MTP, lub aparat - też sterowniki powinny być od xp w górę.
  • jakimś autorskim protokołem - tu bez specjalnego oprogramowania do tego konkretnego modelu telefonu się nie obejdzie
    Często w ustawieniach telefonu jest wybór trybu w jakim się ma łączyć z komputerem.

Jest to Sony Xperia M5. W telefonie jest ustawione na pamięć masową.Próbowałem instalować oprogramowanie od sony ale nic to mi nie daje. Mam ten sam problem z innymi smartfonami. :confused:

W nowych androidach ( od którejś wersji 4.cos) tryb pamięci masowej dotyczy tylko karty microsd a nie pamięci wewnętrznej telefonu. W tym trybie pamięć wewnętrzna jest niewidoczna. Zobacz czy po podłączeniu telefon rozpoznaje kabel usb jako kabel usb a nie np ładowarkę, może kabel masz uszkodzony, albo taki, przez który tylko da się ładować. Nie znam tego modelu, ale może w powiadomieniach pojawia się jakaś opcja zmiany trybu pracy usb na np MTP.

Kabel mam raczej dobry,bo jak podpinam do starego laptopka z win 7 to wszystko ładnie śmiga,jednakże problem występuje tylko na win 10

No to masz napisane + prawdopodobnie niekompatybilność z W10.

Czyli:

  • sprawdź na innym oryginalnym kablu USB
  • na tylnych portach USB2.0 czarnych.

Możesz wkleić scren z menadżera.

Uaktualnij system W10 na 100 % we wszystkie poprawki.

Podłączałem już innym kablem,ba nawet trzema innymi i nic.


Wszystkie sterowniki USB są z 2006 roku.

Sprawdź, czy działa no: Pendrive.

Dokładny model płyty głównej.

I patrz na gałąź kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej.

I co masz wpięte pod USB?

Model to MSI Mortar B250


Pendrive działa
Pod usb mam wpiętą myszkę,klawkę,słuchawki i mikro

Czy system uaktualniłeś?

Dodatkowo, zainstaluj to i restart. Ale jak inne urządzenia działają wygląda na niekompatybilność z W10 - musisz podejść na innego kompa z W10 i sprawdzić.

http://download.msi.com/dvr_exe/intel_chipse_9_w10.zip

Rozpakuj do katalogu na dysku systemowym i zainstaluj, restart i test.

Zainstalowałem i coś się zmieniło mianowicie pc wykrywa urządzenie,ale :

Może to świadczyć o niekompatybilności z W10?

Najnowszy sterownik Intela:

Zainstaluj, restart i test

Menadżer i PPM na tym urządzeniu i niech szuka sterownika w sieci.

Jak jest możliwość najpierw zaktualizuj oprogramowanie telefonu.

Dalej nic.

No to wszystko masz napisane.

W każdym bądź razie dziękuję za pomoc. Przeczytam wszystkie porady jeszcze raz i może coś wskóram.