Sterowniki, wgrywanie BIOSu, XMP

Witam :smiley: Zakupiłem taki oto sprzęt:
Bez%C2%A0tytu%C5%82u
Już skręciłem wszystko, mam system i stoję w momencie instalacji podstawowych sterowników. Mam kilka problemów:

  1. Gdzie mogę znaleźć sterowniki do karty sieciowej Realtek 8111H?
  2. Na stronie producenta karty graficznej znalazłem najnowszy BIOS. Co mi da jego wgranie?
  3. Sterowniki do mojego monitora BenQ ZOWIE XL2411p wyglądają tak:
    Bez%C2%A0tytu%C5%82u2
    Nie widzę tu żadnego instalatora, no chyba, że jest w jakimś dziwnym formacie. Tak czy siak nie wiem i tak jak je zainstalować. Więc jak to zrobić, i co mi dadzą te sterowniki od monitora? Dodatkowo powiem, że są podpisane jako WHQL Driver.
  4. Moje pamięci odpalają się w trybie XMP w 2933MHz, pomimo zadeklarowanych 3000MHz.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :smiley:

Po pierwsze, fauny zestaw.
Pkt 1. Nie masz na stronie producenta płyty głównej? Bo z tego co popatrzyłem (a Nir dużo szukałem na telefonie) to jest to zintegrowana?
Pkt 2. Co do BIOSu to czytaj co podaje producent. W kolejności od najnowszego (3 ostatnie):
Wsparcie dla nadchodzących Ryzenów
Poprawia kompatybilność RAM
Poprawia kompatybilność procesorów serii Raven
Pkt 3. Jak wejdziesz w menadżer urządzeń i dasz aktualizuj sterownik to możesz wskazać któryś z tych plików?
Pkt 4. Kolejne odwołanie do strony producenta płyty głównej, AMD ma najwyższe taktowanie RAM do 3000MHz na poziomie 2933MHz.

1 polubienie
  1. Tak, to integra. Widnieje na stronie MSI coś takiego:

    Tylko że nie jestem pewny czy to dobry sterownik, czytając to co jest napisane “PCI-E”. Bo to właśnie integra a nie osobne urządzenie osadzone w tym slocie. Jedyne co mam w swoim kompie to oczywiście RTX 2060 w PCI-E x16, dysk 970 EVO Plus w m.2 NVME PCI-E x4 i ze starego komputera dźwiękówka Xonar DGX w PCI-e x1
  2. Chodzi o BIOS do karty graficznej :wink: nie do płyty głównej
  3. Tak, udało się mi zaktualizować. Dzięki :smiley: nigdy nie robiłem aktualizacji sterowników w taki sposób :slight_smile:
  4. Czyli rozumiem, że wyżej nie pójdzie? Nawet jeśli manualnie spróbuję je podkręcić?
  1. Instaluj, jak nie będzie do odpowiedniego urządzenia to nie zainstaluje, ale o ile kojarzę to o to Tobie chodzi.
  2. Nie wiem.
  3. Spox.
  4. Pójdzie, ale tak jest ustawiony automatyczny profil. Na własną rękę kręć do woli.
1 polubienie