Sterowniki Win7 do Win10 (?)

Witam, posiadam laptopa Asus K53SJ. Właśnie zainstalowałem system Windows 10, ale nie ma (chyba) sterowników do tej wersji Windowsa (laptop ma ponad 5 lat). Czy istnieje jakaś kompatybilność wsteczna i można zainstalować sterowniki z Windows 7? Jeśli nie, to gdzie takowych szukać?

Dlaczego “chyba”? Sprawdź w systemowym Menadżerze Urządzeń czy są żółte znaczki. Jak nie ma to OK. Nic nie trzeba instalować.

W Menadżerze Urządzeń nie musi być żółtych znaczków. System np. nie wykryje i nie ściągnie mi sterowników do np. kamery. Aktualnie mam problem, że przy zmianie karty w przeglądarce automatycznie zmienia mi się jasność ekranu na maksymalną i dlatego potrzebuje sterowników

Jak nie ma tzn. że urządzenia są zainstalowane poprawnie. Co innego, że nie każdy sterownik dobrze współpracuje z systemem czy danym urządzeniem. W takim wypadku warto poszukać starszych (nowszych) sterowników. Nie wiem jakie masz zainstalowane u siebie.

Będzie próbować zainstalować sam sterownik jak mu się nie uda to właśnie będziesz mieć wykrzyknik ewentualnie znak zapytania przy sterowniku w MU.

Zobacz przez WU bo oficjalnie ten laptop nie wspiera W10 lub ster od W7 (rozumiem, że x64?)

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/ATKPackage/ATKPackage_Win7_64_Z100010.zip

Mam Asusa K53SV i nie ma dla niego wsparcia pod windows10 ale po instalacji systemu musiałem jedynie dodać program do klawiszy funkcyjnych. Mimo to jednak sterowniki ściągnąłem pod niego ze strony http://www.driverscape.com. Nic z nich nie musiałem jednak instalować. Może u Ciebie będzie podobnie.